Na výborný koncert přišlo do Charvátské málo lidí

CHARVATSKÁ NOVÁ VES  –Před týdnem v pátek se uskutečnil v sokolovně koncert muziky Zlaté husle z Bratislavy.

Zlaté husle slaví desáté narozeniny a jsou kmotry místní cimbálové muziky Notečka, přijeli slovenští muzikanti přímo z Piešťan, kde zkouší nový program. Chtěli oslavit své jubileum s přáteli z Charvátské Nové Vsi.

Zlaté husle působí jako kmenová kapela uměleckého souboru Lúčnica, se kterým účinkují na  různých představeních doma i v zahraničí. Zakladatel, umělecký vedoucí a primáš kapely Martin Sleziak pořad uváděl a prozradil, že orchestr Zlaté husle vznikl v roce 2004 z profesionálních muzikantů, členů různých orchestrů v  Bratislavě (Lúčnica, SĽuK, Orchester ‚ludových nástrojov Rádio Bratislava a Diabolské husle) a má až 55 členů. Po dobu svého trvání absolvoval více jak 1.200 koncertů doma a v 21 státech všech kontinentů. Spolupracuje se zpěváky jako je P. Dvorský, M. Dvorský, D. Jenis, Ľ. Vargicová, A. Kučerová nebo L. Bílá a vydal již deset CD. Spolupracuje také s vynikajícími muzikanty D. Karvajem, J. Stivínem a dalšími. Orchestr Zlaté husle vystupoval na největších scénách na světě jako je Královská opera v  Londýně, Knížecí opera v  Monaku nebo Rudolfinum v  Praze apod.

Muzika Zlaté husle zahájila svůj program svou hymnou, skladbou Zlaté husle a pak už se střídaly skladby různých žánrů od folkloru, přes klasickou hudbu, populární skladby z muzikálů a podobně. Škoda jen, že přišlo poměrně málo diváků. Co už bychom chtěli lepšího?

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Muzeum pod vodárnou 21. 2. – 5. 5. …