Pondělí , 15 Červenec 2024

Na Vítání jara přijede do Lednice i Masaryk, bude otevřen i Apollonův chrám

LEDNICE  – Letošní Vítání jara bude v Lednici spojeno s velikonočním jarmarkem a zahájením již XVI. plavební sezony.

Akce proběhne v sobotu 19. dubna od 11 do 16 hodin na přístavišti v zámeckém parku. V 11 hodin bude otevřen velikonoční jarmark a dobová střelnice pro děti. V 11.30 předvedou členové Klubu vojenské historie Břeclav ukázku výstroje a výzbroje prvorepublikového vojska. V pravé poledne čeká na děti divadelní představení Jak Křemílek a Vochomůrka přivolávali jaro. Ve 13 hodin začne koncert skupiny Melody Gentlemen s názvem Trampská romance, které bude poctou cestovateli a skladateli Eduardu Ingrišovi, který je mimo jiné autorem slavné Niagary.
Ve 13.45 bude připravena přehlídka předválečné sportovní módy a ve 14 hodin dorazí prezident T. G. Masaryk. Následovat bude přehlídka čestné stráže dobového vojska, pozdravné projevy, vlastenecké melodie, slavnostní odemčení vody a zahájení nové plavební sezony. Od 15 hodin budou Melody Gentlemen hrát šlágry z časů našich babiček.

Symbolickým odemčením řeky dvojníkem prezidenta Masaryka bude na přístavišti pod zámkem zahájena již šestnáctá sezona plaveb po Zámecké a Staré Dyji. V rámci České republiky se jedná o jedinou pravidelnou lodní dopravu zámeckým areálem.

V sezoně 2014 si budou moci návštěvníci vybrat ze dvou tras – mezi zámkem a minaretem i dále k Janovu hradu. Flotila šesti říčních lodí společnosti 1. Plavební má celkovou kapacitou 142 osob. Novinkou letošní sezony bude od května do září rozšíření pravidelného provozu i v pondělky. Plavební řády i veškeré další informace naleznete na www.plavby-lednice.cz

Zámek Lednice bude na Velikonoce otevřen od pátku do pondělí vždy od 9:00 do 16:00
Otevřeno bude také v zámeckém skleníku, na Minaretu a Janově Hradě.

Ode dneška až do pondělí bude také otevřena vyhlídková terasa Apollonova chrámu nad Mlýnským rybníkem, denně od 9:30 do 17:30, v případě hezkého počasí do devíti hodin do večera, protože pohledy na západ slunce jsou z tohoto místa nádherné. A budete moci si zdarma půjčit i dalekohled.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …