V neděli bojovala na turnaji v Břeclavi stovka volejbalových nadějí. Foto: Jiří Holobrádek

Na turnaji v minivolejbale bojovalo 100 dětí

BŘECLAV  – V neděli ráno 30. března začala do sportovní haly Lokomotivy Břeclav proudit spousta natěšených dětí v doprovodu svých rodičů.

Vedení volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Břeclav na tento den přichystalo druhý srovnávací turnaj v minivolejbale pro děti ze svých volejbalových přípravek 1.-4 . tříd. Na šesti hřištích bojovalo o cenné body více jak 100 dětí ze šesti základních škol z Břeclavi, Valtic a Lanžhota. Na těchto školách od letošního školního roku probíhá projekt volejbalového oddílu Volejbal do škol. Děti pravidelně navštěvují volejbalový kroužek na jednotlivých školách a učí se zde základním pohybovým a míčovým dovednostem.

Soutěžilo se opět ve dvou výkonnostních kategoriích. Ve žluté kategorii (děti 1. a 2. tříd) se hrálo podle pravidel „žlutého“ minivolejbalu, děti byly rozděleny do tří skupin po šesti týmech. V kategorii druhé (oranžový minivolejbal – děti 3. a 4. tříd) se soutěžilo ve čtyřech skupinách po šesti družstvech. Sečteno a podtrženo – na šesti malých hřištích se odehrálo 21 kol osmiminutových zápasů! V oranžovém minivolejbalu bylo složení finálové skupiny pestré. Nakonec se jako nejlepší ukázali chlapci ze ZŠ Valtická, na druhém místě skončila děvčata z Lanžhota, třetí příčku obsadili hoši ze Slovácké a čtvrté skončily Valtice. V kategorii žlutého minivolejbalu se do finálové skupiny dostala tři družstva ze ZŠ Slovácká a spolužačky z jedné školy se tak mezi sebou popraly o závěrečné umístění. Všechny zúčastněné děti si odnesly diplom, sladkou odměnu a krásný sportovní zážitek z volejbalové akce.

 

(lf)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …