Na stezky vyjela asi tisícovka cyklistů

BŘECLAV – V sobotu 2. května uspořádala už po jedenácté společnost Lichtenstein Area Agency ve spolupráci s městem Břeclav a Dobrovolným svazkem obcí LVA symbolické otevření cyklostezek v Lednicko-valtickém areálu a v Břeclavi.

I přes ranní mrholení vyrazilo na obě naplánované trasy (16 a 48 km) zhruba 1.000 cyklistů z celé republiky i ze zahraničí. Počasí se naštěstí brzy umoudřilo, a tak si cyklisté užili i jihomoravské slunce. Startovalo se tradičně před kostelem v Poštorné, kde účastníci dostali ke slosovatelnému cyklopasu pohlednici Lednicko-valtického areálu.

Kratší, šestnáctikilometrová trasa vedla k zámečku Pohansko, delší, 48 km dlouhá trasa k památkám Svatý Hubert, Rendezvous, zámek Valtice, dále přes Kolonádu na Reistně do Úval a Sedlece, kde si mohli cyklisté odpočinout při cimbálové muzice. Pokračovalo se k Hraničnímu zámečku v Hlohovci, přes Nejdek do Lednice a k Janovu hradu. V Břeclavi čekala na účastníky obou tras zdarma otevřená vyhlídková věž na místním zámku, možnost návštěvy židovského hřbitova, a zejména bohatý program v cíli – v areálu Slováckého veslařského klubu. Z přístaviště se mohly děti vydat na menší výlet lodí, na louce se pak svézt na koni nebo na vozítku Segway, nechyběl skákací hrad a soutěže pro děti. Novinkou byl pojízdný Rikša bar a speciální kolo s malováním pro děti – tzv. Spin Art. Odpolednem již tradičně provázela břeclavská country kapela Wráwor, která připomněla především písničky z repertoáru legendárního Michala Tučného. Akci opět zakončilo losování cyklopasů o zhruba 60 cen. Druhou cenu – cyklobatoh – věnovala firma Madoil, první cenu – jízdní kolo – věnovala tradičně firma Jan Baránek.

Nyní už organizátoři chystají další letošní cykloakce – Velkomoravské stezky v sobotu 4. července a Uzavírání Lichtenštejnských stezek, které se bude konat v sobotu 3. října.

 

Foto: Václav Pešek, více fotografií najdete na www.lichtenstejnske-stezky.cz

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Rakvice: divadlo – Moje bílá velryba

RAKVICE / sokolovna 31. 7. 2020 20:00 Divadlo KDEKOLI uvádí hru Moje bílá velryba Manželský …