Na první body Lvi nedosáhli

Filip Hrbatý

V sobotu 21.9. Lvi vyjeli na první mistrovský zápas sezóny 2019/20. Jejich soupeřem byl tým HC Spartak Uherský Brod.

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se dokázali prosadit střelou od modré čáry a následnou tečí mezi betony našeho brankáře. Lvi se ale nevzdávali a drželi se soupeřem krok. Dokázali jsme se hned i dvakrát prosadit a do kabiny se šlo po první periodě za stavu 1:2.

Druhá třetina byla ve znamení značného počtu vyloučení pro Lvy, což se ukázalo jak na fyzičce, tak na skóre, ale i přes to Lvi dokázali držet krok se soupeřem, který nastoupil v kompletních čtyřech lajnách. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 4:3 pro domácí.

3.třetina je pro lvy snad už prokletá. Díky velkému počtu vyloučení, únavy, nedůrazu před naší či soupeřovou bránou Lvi pomalu ztráceli krok se soupeřem a tyhle chyby dokázal soupeř potrestat. I přes velmi dobrý výkon našeho brankáře Filipa Krále, se s góly roztrh pytel. Lvi se ale dokázali prosadit i přes velký tlak soupeře a kosmeticky upravili výsledek na 12:6 pro domácí celek.

Skóre:            Uherský Brod :  Lvi Břeclav  12 : 6

Góly Lvů:      Gabriška Michal, Průdek Roman, Nešpor Marek, Čápek Bronislav, Chlubna Matěj a Bakulin Andrew

Na kompletní video záznam se můžete podívat na klubovém Youtube kanále HC Spartaku Uherský Brod:

ROZHOVORY:

Libor Pantůček – asistent trenéra

Ohlas po zápase :

„Ačkoliv vypadá výsledek zápasu hrozivě, naše předvedená hra tomu neodpovídá. I když jsme nastoupili se šesti juniory, po první třetině byl stav 2:1 pro nás.

Ve druhé třetině bohužel zaúřadoval hlavní rozhodčí. Druhá třetina 7 vyloučení plus Roman Průdek na 10 minut. I přes to byl stav 4:3 v náš neprospěch. Oslabení odehráli naší nejzkušenější hráči ale bohužel ve třetí třetině se projevila únava.

Před klukama musím smeknout! Filip Král v brance odváděl skvělou práci až do konce zápasu. Při naší přesilové hře se nám dařilo oproti minulým sezónám. Junioři odvedli dobrou práci a zkušení hráči při hře 5 na 5 soupeře přehráli. Myslím si že kluci mají chuť se o sezónu poprat a je na čem stavět“.

Matěj Chlubna – Útočník

Po delší době jsi znovu oblékl dres Břeclavi, jak jsi se na ledě cítil?

„Necítil sem se úplně ve své kůži, nohy mi nejezdily tak jak bych potřeboval, trošku mě trápí zranění ruky, ale jinak se mi hrálo fajn.

Styl hry je poněkud odlišný než na který jsem zvyklý ale ještě v průběhů 1. třetiny sem se do toho dostal“

Odehrál jsi zápasy za Moravské Budějovice. Jaký vidíš největší rozdíl mezi druhou a třetí (krajskou) ligou?

„Největší rozdíl je v rychlosti. Ve 2. lize není tolik času, nahrávky musí chodit rychle, není tam prostor na kličky a tahání puku, je tam víc osobních soubojů.“

Jak by jsi shrnul dnešní zápas?

„Hodnotí se to těžko. Soupeřovi jsme byli 2 třetiny víc než obstojným soupeřem, přehrávali jsme ho, pak došla 3. třetina, v ní jsme neměli už skoro síly, byli jsme hrozně často vylučováni, což nás stalo obrovské množství sil a největší kámen úrazu byl před naši brankou. Ve 3. třetině jsme dostali 6 gólů z dorážky před naší brankou.“

Další, mistrovský zápas (venkovní) odehrají Lvi v sobotu 28. 9. 2019 s Dynamiters Blansko HK.

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej