Jindřiška Padalíková představuje své fotografie v Galerii Rentgen na břeclavské poliklinice. Foto: Jaroslav Švach

Na poliklinice v Břeclavi vystavuje Jindra Padalíková

BŘECLAV  – Střípky z Podluží, tak se jmenuje nová výstava fotografií instalovaná v prostorách radiodiagnostického oddělení břeclavské polikliniky, v tzv. Galerii Rentgen.

Autorkou vystavených snímků je Jindřiška Padalíková. Rodačka z Tvrdonic zdědila po otci hajném vztah k přírodě a manžel Vladimír ji zase naučil pracovat s fotoaparátem. Pracuje od mládí s dětmi jako učitelka, vychovatelka, družinářka, vedoucí kroužků a podobně. Jako správná Tvrdončanka má dodnes velký vztah k folkloru. Od dětství kroj nosila, v mládí v krojované chase a na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let vedla ve spolupráci se známým tanečníkem a choreografem Janem Novenkem dětský folklorní kroužek Břeclavánek. Amatérské fotografii se věnuje více jak třicet let, nyní když je v důchodě, má na focení více času. Témata jsou jasně daná. Folklor a příroda.

První výstavu uskutečnila v Nové Bystřici u Olomouce na Slavnostech krojů. Nyní vystavuje na poliklinice a je na co se dívat. Nejvíce fotografií je z lanžhotských hodů a již nyní má v plánu rozšířit tuto lanžhotskou sbírku nafocením dalších snímků v září s využitím lanžhotského muzea. Její velkou konzultantkou je starobřeclavská znalkyně krojů na Podluží paní Kurečková, poněvadž bydlí ve stejném domě. Výstavu fotografií Jindřišky Padalíkové si lze prohlédnout od pondělí do pátku v pracovní době, o víkendech pouze na požádání, a to až do konce dubna.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Kapela For People

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 27. 07. 2024 od 20 hodin Mikulovští For …