Na Pohansku poznáte raný středověk

BŘECLAV (juh) – Kmenový svaz Styrke a Městské muzeum a galerie Břeclav připravily pro všechny zájemce výlet časem až do raného středověku.

Pokud chcete zjistit jak před zhruba tisícem let žili naši předkové, přijďte se v sobotu 28. března odpoledne podívat na Pohansko. Dozvíte se mnoho zajímavého o životě starých Slovanů a ve 14 hodin můžete zhlédnout malou bojovou ukázku.

Kmenový svaz Styrke sdružuje jedince, které spojuje aktivní záliba v historickém šermu, řemeslech a dobovém životě raně středověké společnosti (9. – 10. stol.). „To, že se zabýváme tím, čím se zabýváme, pramení z lásky k historii, klukovské touhy po dobrodružství, snílkovství, ale hlavně ze snahy zprostředkovat a předat dál střípky doby dávno minulé. Nejde pouze o krásný a naplňující koníček, ale také o způsob, jakým při oživování zapomnělých tradic a postupů vzdát holt našim předkům, našim kořenům. Snažíme se dále předávat informace a nejnovější poznatky z odborné archeologie,“ uvádí jeho členové na svých internetových stránkách www.styrke.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …