Nový lanžhtský starosta Ladislav Straka, učitel na břeclavském gymnáziu a také muzikant, člen skupiny Teachers Foto: teachers.cz

Na Podluží volili nové starosty. Opravdu nový je pouze v Lanžhotě.

PODLUŽÍ – V minulém týdnu byli zvoleni noví představitelé obcí na Podluží.

V jediném podlužáckém městě Lanžhotě bude v čele radnice nové vedení. Starostou byl zvolen známý středoškolský učitel a muzikant Ladislav Straka, jeho zástupkyní bude Petra Říhová. Členy městské rady byli zvoleni Josef Haluza (všichni tři kandidovali za Volbu pro Lanžhot), Aleš Uher (KDU-ČSL), ex-starosta František Hrnčíř (TOP 09 a nezávislí kandidáti), Pavel Ciprys a Zdeněk Kořínek (oba ZMĚNA 2014).

V dalších obcích své posty obhájili dosavadní představitelé. V Kosticích pokračuje ve funkci starostka Anna Bradávková i její zástupce Pavel Růžička. Členy rady obce byli zvoleni Jiří Janulík (všichni (oba KSČM), Marie Kosková (Sdružení nezávislých kandidátů), Jiří Cinádr (ČSSD).

Tvrdonice budou mít téměř stejné vedení obce, podle příjmení dokonce úplně stejné jako v předchozích čtyřech letech. Obec povede i v následujícím období starosta Zdeněk Tesařík (KSČM), jeho zástupcem byl opět zvolen Milan Trecha (Sdružení nezávislých kandidátů). V obecní radě dále znovu zasednou Zdeněk Mrlák (nezávislý) a Milan Maška (KSČM), pátým členem rady je Jan Balga (kandidoval jako bezpartijní za KDU-ČSL), který vystřídal Jiřího Balgu.

Také v Týnci zůstává starostkou Hana Zoubková (Sdružení nezávislých kandidátů), místostarostou je František Čech (TOP 09 a nezávislí kandidáti), členy obecní rady se stali Věroslava Hesová (KSČM), Jaroslav Čech (Sdružení nezávislých kandidátů) a Milan Kopuletý (KDU-ČSL). Ve vedení obce jsou tak zastoupeny všechny politické subjekty, které v Týnci kandidovaly.

V Moravské Nové Vsi zůstává starostou Marek Košut (TOP 09 a nezávislí kandidáti), jeho zástupcem byl zvolen Igor Antal, v radě městyse zasednou Soňa Petrjánošová (oba SNK Městys pro život), Eva Gréeová (TOP 09 a nezávislí kandidáti) a Rostislav Silný (KDU-ČSL).

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …