Hrdina příběhu, pes Arin Foto: pollicie ČR

Pes stopoval zloděje z Lednice až do Břeclavi. Pachatel byl nemile překvapen.

Břeclav – Nevítaného návštěvníka hostil náš kraj během víkendu. Právě jižní Moravu si zvolil 45letý muž, který se potuloval náhodně po různých koutech republiky.

V pátek přijel vlakem do Břeclavi a rozhlížel se po nějakém noclehu. Došel až k zahrádkářské kolonii za letištěm, kde si vyhlédl opuštěný karavan, a tak se v něm ubytoval. Další den se potloukal z místa na místo, až došel pěšky do Lednice. Právě tady se rozhodl, že si opatří nějaké finance – a jak jinak, než nelegálním způsobem. V noci ze soboty na neděli si vyhlédl jeden rodinný dům, do kterého se vloupal. Ovšem příliš štěstí neměl. Majitel domu se probudil a přistihl zloděje přímo při činu. Překvapený pachatel na nic nečekal, vzal nohy na ramena a utekl pryč.

Po přijatém oznámení policisté okamžitě vyjeli na místo. Zjistili základní informace a provedli nezbytné úkony. K případu byl povolán také psovod, jenž použil služebního psa k vyhodnocení pachové stopy. Pes stopu zachytil a vydal se po trase, kterou prchající zloděj utíkal. Vedl kolegy přes čtyři kilometry po polních cestách i lesem až ke karavanu do břeclavské zahrádkářské kolonie zvané „U letiště“. A právě tady svoji práci ukončil. Štěkotem označil obytný přívěs jako místo, kde se zloděj ukrývá.
Podezřelý muž vůbec nečekal, že by ho mohli policisté najít. I když se mu z úkrytu nechtělo vyjít ven, jinou možnost neměl. O další sled událostí se postarali policisté. Zadržený muž putoval do policejní cely a o postupu byl vyrozuměn státní zástupce. Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a nyní prověřují, zda na svém kontě nemá ještě další prohřešky. Již teď lze sdělit, že se jedná o recidivistu, který byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti soudně trestán.

Na závěr popsaného případu zbývá vyzdvihnout vzornou práci policejního psovoda se služebním psem. Kromě toho, že pes Arin výborně vypracoval pachovou stopu o délce přes čtyři kilometry, tak se mu podařilo přivést psovoda až k místu, kde se pachatel skrýval. Služební pes poté prováděl střežení zadrženého muže, a to až do chvíle, než dorazila hlídka z obvodního oddělení, která si „nezvaného návštěvníka“ převzala.
por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …