Na olympiádu mládeže do Číny jede i Helešic

RAČICE  – Veslař SVK Břeclav Lukáš Helešic si vybojoval právo startu na olympijských hrách mládeže v Číně.

Kontrolní závody nejlepších českých veslařů se konaly o víkendu na račickém kanále vodních sportů. Předvedené výkony jsou podstatné při sestavování reprezentačních posádek. Břeclav bude mít, stejně jako loni, v reprezentaci zastoupení v kategorii juniorů. Lukáš Helešic po vítězství před na MČR na dlouhé trati si se svým kolegou z Pardubic na dvojce bez kormidelníka vedl stejně dobře i tentokrát. Kontrolní závody vyhráli systémem start – cíl o 13 vteřin a nominovali se na velkou juniorskou mezinárodní regatu do Mnichova, kam každoročně vysílají evropské reprezentace své nejlepší posádky, aby vybrali pouze tu nejrychlejší na nadcházející juniorské mistrovství Evropy. Tímto vítězstvím si tato dvojka zajistila také účast na Světové olympiádě mládeže v Čínském Nanjingu. Toto nominační místo vyjela minulý rok právě břeclavská dvojka bez kormidelníka Jakub Starnovský a Lukáš Helešic.

Do Mnichova pojede i skifař Petr Rampula, který se po infarktovém semifinále probojoval do velkého finále A, což mu zajistilo účast v Mnichově. Zde skončil na 6 místě a v Mnichově pojede dvojskif s veslařem z pražské Slávie. Richard Rampula tolik štěstí neměl a dojel jedenáctý.

Bohužel Břeclavské postihla marodka a obě zástupkyně něžného pohlaví neodvedly svůj standard. Marie Hlavinková do svého posledního závodu ve finále B nenastoupila a Anežka Buzrlová skončila mezi ženami do 23 let na 7. místě. Zkušený Aleš Suský mezi muži lehkých vah skončil taktéž sedmý.