Na snímku zprava Zdenek Merta, Lukáš Hejlík a Alan Novotný Foto Jaroslav Švach

Na „Listování“ se bez rezervace nedostanete

VALTICE (JaŠ) – Asi před rokem při Galerii Reisna ve Valticích vznikl literární klub, který navázal spolupráci s Lukášem Hejlíkem a jeho pořadem LiStOVáNí.

Lukáš tento pořad vymyslel již před 10 lety. Ve Valticích, konkrétně v Galerii Reistna se s ním můžete setkávat každý měsíc. Jak nám řekla hlavní pořadatelka Petra Coulfield, pořad si získal tolik příznivců, že bez včasné rezervace se na LiStOVáNí nemáte šanci dostat.

V pátek 14. února se listovalo úplně čerstvou knihou Pražská svatba a jiné erotické povídky  autora Zdeňka Merty. Součástí byl křest knihy, prodej knihy, diskuze nad knihou a autogramiáda. Listování je vymyšleno tak, že příběh se načne, čtenář se vtáhne do děje, ale příběh se nedokončí. Pokud se chce čtenář dozvědět jak je to dál a jak to dopadne, musí si knihu koupit, nebo půjčit a dočíst si ji sám.

Zdenek Merta je vypravěč s darem veselé, dobromyslné ironie. Ve svých milostných příbězích nešetří fantazií, předvádí muže a ženy v roztodivných situacích, v čase touhy někdy naplněné vrchovatě, ale často komicky a někdy i trapně. Vždycky to však v povídkách jiskří napětím, jestli a jak dojde k odměně – nebo k potrestání. Někdy není úplně jasné, kdo koho svádí. Smysl pro rytmus prozrazuje na autora jeho hudební profese a skladba příběhů připomíná dobře režírovaný koncert. Tím bylo jistě i LiStOVáNí knihy, zvlášť když mělo poprvé živý hudební doprovod. Zdenka Mertu osobně!

Účinkovali Alan Novotný, Petra Bučková a Zdenek Merta, knihu v roce 2014 vydalo nakladatelství Mladá fronta.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Aleš Černý – NA PODLUŽÍ

BŘECLAV / Synagoga Břeclav 9. 2 – 17.3. 2024 / vernisáž 8. 2. v 17 …