il.foto

Na krátkou chvíli byla omezena doprava na železniční trati. Nalezená munice včera zaměstnala pyrotechniky

Břeclavsko – Naštěstí bez jakéhokoliv zranění a bez škod na majetku. Tak by se dala shrnout včerejší opatření, která proběhla v našem regionu a zaměstnala pyrotechniky.

Hlídka nejdříve vyjela prověřit oznámení od pracovníka polesí, který sdělil, že při zalesňování narazili na podezřelé předměty. Potvrdilo se, že lesní dělníci opravdu při terénních úpravách vyorali čtyři kusy dělostřeleckých min. Jednalo se o lokalitu v katastru obce Lanžhot – asi sto metrů od železniční trati vedoucí na Slovensko. Policisté o celé situaci vyrozuměli odborníky z Pyrotechnické služby expozitury Brno. Ti při následné prohlídce nálezu rozhodli, že munici budou muset zneškodnit na místě. Vzhledem k jejímu stavu by byl převoz nebezpečný.

V rámci prováděného opatření uzavřeli policisté širší okolí a o situaci informovali také dispečera SŽDC. Před čtvrtou hodinou odpolední se na krátkou chvíli omezil provoz na železniční trati a pyrotechnici dělostřelecké miny zlikvidovali.

Další oznámení na sebe nenechalo dlouho čekat. Policejní pyrotechnik plynule přejeli do Bořího lesa, kde jsme měli nahlášen další podezřelý nález. Tentokrát se jednalo o dělostřelecký granát, ráže 150 mm. Na rozdíl od předcházejícího případu byla uvedená munice v zachovalém stavu, a tak ji odborník převezl k odborné likvidaci.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …