Jesse Williams foto:skakani.cz

Na Hustopečské skákání míří mistři světa Williams a Trostová

HUSTOPEČE (juh) – Novými jmény pro dva nejlepší výškařské halové mítinky na území Česka (Hustopečské skákání a Beskydská laťka) jsou mistr světa 2011 Jesse Williams z USA a Italka Alessia Trostová, juniorská mistryne světa 2012. 

Williams kvalitně potrénoval a chtěl by se po zdravotních problémech opět vrátit mezi nejužší světovou špičku. Naposledy překonal 230 v dubnu 2013. Jeho maximem je 237 venku a 236 v hale (Banská Bystrica). Zkušenosti ze startu na Moravě už má.
Trostová má jěšte lepší vzpomínky na Moravskou výškařskou tour, když 29. ledna 2013 dosud jedinkrát v kariéře zdolala dva metry, a to právě na Beskydské laťce. Byl to nejlepší závod její kariéry, když všechny výšky včetně dvou metrů skočila na první pokus.

Dalšími kvalitními skokany pro oba závody jsou italský rekordman Marco Fassinotti (234) a vloni nejlepší Řek Antonios Mastoras (na Zlaté tretře 2014 skočil osobní rekord 230 cm).
Už dříve byly oznámeny největší hvězdy, olympijský vítěz a spoludržitel evropského rekordu Ivan Uchov (242) a aktuální mistryně světa Svetlana Školinová (203) pro Hustopečské skákání a halový mistr světa 2014 Mutaz Essa Barším (243) a vítězka Diamantové ligy 2014 Maria Kučinová (201) pro Beskydskou laťku.  V rámci české účasti se představí Jaroslav Bába, Michaela Hrubá a Oldřiška Marešová. S dalšími kvalitními skokany a skokankami se jedná, zejména s kandidáty na vítězství v seriálu MVT, kteří by startovali na obou závodech. I v jedenáctém ročníku by turné mělo přinést neopakovatelné zážitky a mělo by potvrdit pozici nejvýznamnějšího halového výškařského podniku roku v České republice.

Na každém ze závodů získají nejlepší skokani finanční prémii, za vítězství je to 1.000 dolarů pro nejlepšího muže i ženu. Organizátoři pokračují v systému na určení celkového vítěze, který platil při prvním ročníku a pak od roku 2008. Jednotlivé výkony ze dvou závodů se prostě sečtou. Odměna pro celkové vítěze je 1000 dolarů pro nejlepšího muže i ženu.
Mimo soutěže mužů a žen, které proběhnou v jednotném formátu na každém ze závodů, připravují jednotlivé mítinky i klasické doprovodné soutěže mládeže. Tradičně kvalitní bude pokrytí České televize na kanálu ČT Sport, který nabídne z každého závodu souhrnný hodinový záznam (včetně repríz).

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …