Foto:idefixus.rajce.idnes.cz

Na Grand Prix Racio se představí legendy břeclavské cyklistiky

BŘECLAV  – V sobotu 20. září bude centrum Břeclavi opět patřit cyklistům. Pojede se další ročník závodu Grand Prix Racio.

Pořadatelé z oddílu Sportcomplex club Břeclav opět připravili obrovskou porci závodů pro všechny věkové kategorie. Ve 13 hodin odstartují na ulici Jana Palacha nejmladší adepti cyklistiky – na odrážedlech se vydají na padesátimetrovou trať děti ročníku 2010 a mladší. Pak už přijdou na řadu kola a tratě se s věkem závodníků budou prodlužovat. V 16 hodin bude odstartován první z vrcholů cyklistického odpoledne – štafeta „festkařů“, tedy závodníků na kolech s pevným převodem. V závodě budou startovat tříčlenná družstva. Na start se postaví první závodník z každého družstva a pojede jeden okruh. Mezi tím se na start postaví druhý závodník z družstva bez předního kola. První závodník předá své přední kolo druhému závodníkovi a ten bude pokračovat v závodu a po odjetí jednoho okruhu předá přední kolo třetímu závodníkovi. Přední kolo musí být na matice – tzv. rychloupínák je zakázaný.

Poté se na trať závodu na 15 kol vydají zkušení závodníci kategorie 1969 a starší. V 16.45 se na dva okruhy se v exhibiční jízdě vydají bývalí závodníci kdysi tak úspěšného cyklistického oddílu Lokomotivy Břeclav. „Na startu vedle sebe uvidíte naše reprezentanty a medailisty jak z domácích mistrovských závodů, tak z mistrovství světa či Závodu míru. Jména jako jsou Kališ, Bartolšic, Puzrla, Kučírek, Herman či Šesták a mnoho a mnoho dalších – to byla a je Lokomotiva Břeclav,“ připomíná slavnou historii břeclavské cyklistiky ředitel závodu Petr Beneš.

Přibližně v 16.50 bude odstartován hlavní závod mužů na 20 kol a tečku za bohatým programem udělá bodovací závod jezdců na kolech s pevným převodem na 10 kol, který bude zároveň soubojem o titul mistra Moravy pro rok 2014.

Závod povede už tradičně po ulicích Jana Palacha, Smetanově nábřeží, Čechově a Jungmannově ulici, jeden okruh měří 970 metrů.

racio cyklo

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

PATCHWORK 2023

BŘECLAV / Muzeum a galerie Břeclav / synagoga 28. 11. – 3. 12. 2023 Letošní …