Foto:idefixus.rajce.idnes.cz

Na Grand Prix Racio se představí legendy břeclavské cyklistiky

BŘECLAV  – V sobotu 20. září bude centrum Břeclavi opět patřit cyklistům. Pojede se další ročník závodu Grand Prix Racio.

Pořadatelé z oddílu Sportcomplex club Břeclav opět připravili obrovskou porci závodů pro všechny věkové kategorie. Ve 13 hodin odstartují na ulici Jana Palacha nejmladší adepti cyklistiky – na odrážedlech se vydají na padesátimetrovou trať děti ročníku 2010 a mladší. Pak už přijdou na řadu kola a tratě se s věkem závodníků budou prodlužovat. V 16 hodin bude odstartován první z vrcholů cyklistického odpoledne – štafeta „festkařů“, tedy závodníků na kolech s pevným převodem. V závodě budou startovat tříčlenná družstva. Na start se postaví první závodník z každého družstva a pojede jeden okruh. Mezi tím se na start postaví druhý závodník z družstva bez předního kola. První závodník předá své přední kolo druhému závodníkovi a ten bude pokračovat v závodu a po odjetí jednoho okruhu předá přední kolo třetímu závodníkovi. Přední kolo musí být na matice – tzv. rychloupínák je zakázaný.

Poté se na trať závodu na 15 kol vydají zkušení závodníci kategorie 1969 a starší. V 16.45 se na dva okruhy se v exhibiční jízdě vydají bývalí závodníci kdysi tak úspěšného cyklistického oddílu Lokomotivy Břeclav. „Na startu vedle sebe uvidíte naše reprezentanty a medailisty jak z domácích mistrovských závodů, tak z mistrovství světa či Závodu míru. Jména jako jsou Kališ, Bartolšic, Puzrla, Kučírek, Herman či Šesták a mnoho a mnoho dalších – to byla a je Lokomotiva Břeclav,“ připomíná slavnou historii břeclavské cyklistiky ředitel závodu Petr Beneš.

Přibližně v 16.50 bude odstartován hlavní závod mužů na 20 kol a tečku za bohatým programem udělá bodovací závod jezdců na kolech s pevným převodem na 10 kol, který bude zároveň soubojem o titul mistra Moravy pro rok 2014.

Závod povede už tradičně po ulicích Jana Palacha, Smetanově nábřeží, Čechově a Jungmannově ulici, jeden okruh měří 970 metrů.

racio cyklo

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …