Muži si odvezli z Brumova 1 bod, když padli v samostatných nájezdech

Filip Hrbatý

Muži vyjeli v rámci 8. kola 3. ligy do přes 100 kilometrů vzdáleného Brumova-Bylnice.

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kdy se v 5. minutě ujali vedení. Lvi ale na nic nečekali a za necelé 2 minuty skóre srovnali díky střele Kristiána Lokaje (asistence Filip Hrbatý). Malé kluziště nabídlo divákům poměrně rychlou a vyrovnanou hru. Po vyrovnávací brance Lvů ale přišla odpověď od domácích a v čase 7:21 se hosté znovu ujali vedení. Radost ale domácím vydržela pouhých 10 vteřin. V chumlu před domácím brankářem se puk odrazil na hokejku Romana Průdka, který ho posunul do odkryté klece a skóre bylo nerozhodné 2:2.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Lvi, kdy se z druhého gólu v zápase mohl radovat Kristián Lokaj po nahrávce Filipa Hrbatého. Domácí ale dokázali na gól zareagovat a ještě jeden přidat. Lvi ztratili svůj náskok a i přes několik šancí už branku ve druhé třetině nepřidali.

Třetí třetina nabídla nespočet krásných akcí, ale díky oběma brankářům gól nepadl. To vše se změnilo v čase 58:36, kdy střelu od modré tečoval Libor Kocúr a stav byl vyrovnaný. V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo, tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení byli více na puku hosté, ale i díky skvělým zákrokům břeclavského brankáře Michala Martinčíka se ani v prodloužení nerozhodlo, který tým si odnese druhý bod.

O vítězi museli rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byla štěstěna na hokejkách domácích a mohli se tak radovat ze zisku dvou bodů. Stav na nájezdy – 2:0 pro domácí.

Břeclavští Lvi si z dalekého Brumova odváží alespoň 1 bod a drží si stále 7. místo v tabulce

Skóre:             Lvi 4 : 5SN Brumov

Počet střel:     Lvi: 44 (19, 12, 13)  Brumov: 33 (10, 11, 12)

Vyloučení:     Lvi: 3x ( 6 min) – Brumov: 7x ( 14 min)

Zblokované střely: Lvi: 8 – Brumov: 4

Góly Lvů:       Lokaj Kristián 2x,  Průdek Roman, Kocúr Libor

Odkaz na fotogalérii ze zápasu, od Vladimíra Svobody najdete zde:na

ROZHOVORY:

Libor Kocúr – Hrající asistent trenéra

Shrnutí zápasů:

Z Brumova jsme chtěli odjíždět s plným počtem bodů, to se nám nepodařilo, malé hřiště, ani hra soupeře nám úplně nesedla a odvážíme si pouze jeden. Sezóna pokračuje a musíme se připravit na další domácí zápas s Kroměříží.“

Michal Martinčík – Brankář

Byl to tvůj první mistrovský zápas za A-tým v letošní sezóně, jak ses cítil před a v průběhu zápasu?

„Před zápasem jsem se cítil dobře, těšil jsem že znovu naskočím za muže . Zápas jsem měl se vším všudy, prodloužení i nájezdy. I přes napětí 65 minut vyrovnaného zápasu, jsem si užíval každou chvíli na ledě.“

Jsi se svým výkonem spokojený, nebo by sis něco vytknul?

„Mrzí mě góly, všechny byly chytatelný, krom prvního, šlo jenom o dobře mířené střely, takové v juniorce jen tak nepotkám, dobrej brankář, je ale musí mít“

Jak by si zhodnotil zápas tvého týmu?

„Tým zaslouží pochvalu, vzadu mi hodně pomáhali, bylo vidět, že ty 3 body opravdu chceme, do poslední minuty všichni makali na 100% i díky tomu, se nám v závěru podařilo uhrát aspoň ten jeden bod.“

Další, mistrovský, zápas (DOMÁCÍ) odehrají Lvi v sobotu 9.11.2019 v 17:00 s HK Kroměříž

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej

HC Lvi Břeclav

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …