Muži HC Lvi Břeclav z.s. versus HK Kroměříž

BŘECLAV / Milan Zoubek

Již ve středu 4.1. odehráli další zápas muži v krajské lize. Na domácím ledě přivítali vedoucí tým tabulky HK Kroměříž. V tomto zápase jsme byli Hanákům vyrovnaným soupeřem a podlehli jsme až po velkém boji.

První třetina byla v prvních pěti minutách spíše v naší režii. Hosté se nemohli usadit v naší obranné třetině, zatímco naši si vypracovali několik slibných příležitostí. Od páté minuty začali vystrkovat růžky i hosté a zejména v půlce první části hry nás dokázali několikrát na dlouhé vteřiny uzavřít. Jen díky skvěle chytajícímu J. Michálkovi skončila první část bez branek

I ve druhé třetině byla znát mírná převaha hostujícího týmu. Lvi sice stále hrozili rychlými protiútoky, hrálo se ovšem více na naší polovině. První branku přinesla až druhá polovina utkání, když jsme zbytečně ztratili puk na zadním mantinelu a po dvou přihrávkách osamocený hráč v před brankovém prostoru prostřelil našeho brankáře. Minutu po obdržené brance přišli por náš tým kritické chvíle, když jsme museli bránit čtyřminutové oslabení za prohřešek nebezpečné hry vysokou holí. V této přesilovce hosté téměř nic kloudného nevymysleli. když už přišla střela většinou nemířila přesně, a spoustu puků hosté ztratili a naši se dokázali celkem v pohodě bránit. při rychlém protiútoku na konci tohoto oslabení jsme ovšem dostali další trest a museli se bránit 11 vteřin ve třech. I tuhle situaci jsme zvládli, jako i pokračující oslabení o jednoho hráče. Téměř šest minut v oslabení nám dodalo psychických sil a konec této části hry jsme tlačili puk do hostující branky s větším úsilím my. Pramenila z toho dvě vyloučení hostí v poslední minutě a to dvacet vteřin po sobě. Ve druhé třetině jsme již tuto výhodu nedokázali využít.

Třetí část zápasu jsme tedy začínali s 1:20 dlouho trvající přesilovkou pět na tři. Bohužel využití nevyšlo. Hosty jsme zavřeli v jejich obranné třetině, branku jsme vstřelit nedokázali ani v následné dvacetivteřinové dohrávce v poměru sil pět na čtyři. Až po skončení obou trestů hostujícího týmu se nám přece jenom povedlo kotouč dorazit za záda přetíženého brankáře hostí. Hned téměř vzápětí jsme se mohli dostat i do vedení. Lvi nabuzení vyrovnávací brankou i nadále tlačili. Z nenápadné akce Kroměříže, když už se zdálo že půjdeme do rychlého brejku, přišla bohužel přihrávka za záda našeho startujícího hráče ve vlastní třetině a z následné rychlé předávky puku mezi hostujícími hráči se najednou kotouč objevil za zády našeho brankáře. Hosté byli opět na koni a začali být aktivnější oni. V 53. minutě po dalších zmatcích v naší rozehrávce to již bylo o dvě branky ve prospěch Hanáků. Hosté se poté uchýlili k pečlivému střežení vlastní modré čáry a naši nebyli schopni se po delší dobu dostat do útočného pásma. Až zhruba čtyři minuty před koncem si jeden z našich udělal ze tří hráčů Kroměříže kužely, ale ve vyložené šanci napálil pouze boční síť branky. Asi nejhezčí okamžik zápasu nebyl brankou korunován. V poslední minutě pak byla naše prohra korunována gólem do naší prázdné branky. Vysoký oblouk z třetiny Kroměříže zapadl těsně vedle tyčky naší branky.

Hosté určitě nepočítali příliš s tím, že budou o body z našeho ledu bojovat až do posledních minut. Skvělý výkon našeho brankáře a obětavost všech Lvů je určitě dobrou pozvánkou k dalším zápasů v krajské lize mužů. A již tuto sobotu bychom mohli přivézt body z ledu prozatím druhého týmu tabulky z Velkého Meziříčí.

HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž    1:4 ( 0:0, 0:1, 1:3)

Branky:

1. Lenkovič (Gabriška) – 32. Jelínek ( Osina), 46. Dittrich ( Šťastný), 53. Murín ( Gazda), 60. Zavřel

Sestava domácích:

Michálek ( Hübner) – Zugar, Směřička ( C ), Papp, Martínek, Hrbatý, Koutný – Lenkovič, Gabriška, Blaha, Abazaj, Nešpor, Mikulič, Zháňal, Garčic, Čápek, Průdek

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …