Pondělí , 15 Červenec 2024
Mucha quartet při koncertu ve Valticíh Foto: J.Švach

Mucha Quartet koncertoval v zámecké kapli

VALTICE  – V sobotu 23. srpna se mohli milovníci vážné hudby v zámecké kapli ve Valticích zaposlouchat do skladeb Josepha Haydna a Antonína Dvořáka.

A to v podání Mucha Quartetu z Bratislavy s jejich hosta, kontrabasisty Miloslava Jelínka z Brna. Mucha Quartet se právě vracel z mistrovského kurzu pro smyčcová kvarteta z kanadského Montrealu, a tak to vzal z vídeňského letiště do Bratislavy přes Valtice, aby zde vystoupil v rámci koncertního cyklu Henckeovy barokní varhany.

Kvarteto vzniklo v roce 2003 při bratislavské konzervatoři a jeho prvním učitelem se stal Stanislav Mucha, primárius Moyzesova kvarteta. Koncertuje v sestavě Juraj Tomka – první housle, Andrej Matis – druhé housle, Veronika Prokešová – viola a Pavel Mucha – violoncello. Kvarteto získalo více prestižních cen na různých interpretačních soutěžích, například 1. cenu na Josef Windisch Preis 2013 ve Vídni a letos vyhrálo Soutěž komorní hudby Antonína Dvořáka v Praze. Hostující kontrabasista Miloslav Jelínek je absolventem kroměřížské konzervatoře a JAMU v Brně, spolupracuje s řadou komorních orchestrů a symfonických těles a v současnosti je profesorem na JAMU v Brně a Akademii Muzicznej ve Vratislavi v Polsku. Miloslav Jelínek se intenzivně věnuje sólové koncertní činnosti a stal se laureátem řady národních i mezinárodních kontrabasových soutěží.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …