Možná se s krajem dohodneme, možná ne, zastupitelé dali podmínky, říká starosta .

Hustopeče – O další budoucnosti Městské nemocnice Hustopeče v pátek jednalo zastupitelstvo Jihomoravského kraje i města. Krajští zastupitelé nakonec žádné usnesení nepřijali. Zastupitelé Hustopečí na to odpoledne reagovali pověřením Rady města vyjednáváním s krajem a stanovením jasných podmínek pro tato jednání.

„K nejdůležitějším podmínkám patří to, že i po převodu by nemocnice Hustopeče měla zůstat samostatnou právnickou osobou, tedy ne žádným detašovaným pracovištěm například nějaké krajské nemocnice. Měla by zůstat v takové struktuře, aby to stále byla nemocnice a poskytovala zdravotní péči. Další důležitou podmínkou je, že Jihomoravský kraj musí převzít závazky nemocnice a stejně tak musí převzít úvěr na vybudování jednodenní chirurgie. V neposlední řade musí kraj zahrnout Městskou nemocnici Hustopeče do sítě svých zařízení tak, aby to bylo právoplatné centrum zdravotní péče pro Jihomoravský kraj,“ uvedl starosta města Hustopeče Luboš Kuchynka.

Zastupitelé ale budou souběžně pracovat i na druhé variantě převodu hustopečské nemocnice – na nových podmínkách výběrového řízení. „Do výběrového řízení vstoupíme znovu v okamžiku, kdy zjistíme, že cesta přímého jednání s Jihomoravským krajem je zkrátka slepá. I to se může stát, že se nedohodneme,“ řekl Kuchynka.

Město Hustopeče převzalo nemocnici do svého majetku v roce 2001. Prostřednictvím vlastní příspěvkové organizace ji provozovalo do roku 2011 beze ztrát. Teprve v posledních letech končilo hospodaření zdravotnického zařízení v minusu a je pro městskou pokladnu zátěží. Proto zastupitelé schválili transformaci nemocnice na akciovou společnost a hledají nového provozovatele. Do prvního výběrového řízení se v červenci žádný zájemce o provozování nemocnice nepřihlásil. Teď se tak hledá jiné řešení. Možností je přímé převzetí krajem nebo vyhlášení nového výběrového řízení.

-jal-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …