Motorkáři se sjeli do Valtic

VALTICE – zpráva z minulého víkendu

04

Na Motosrazu ve Valticích se v sobotu 27. srpna sešlo přes 150 motocyklů různých kategorii a značek, od veteránů až po nejnovější modely, které obdivovalo přes 400 přímých účastníků. Letos šlo z mého pohledu o nejsilnější ročník srazu, který pořádám již šestým rokem.
Takovou účast nepamatují ani účastníci jiných předchozích srazů ve Valticích.
Tento sraz je pořádán jako vzpomínka na mého bratra Jána a tatínka Alojze Vychodilovy, oba byli motocykloví nadšenci.
Na jejich památku se jela, jako každý rok, spanilá jízda, které předcházelo slavnostní focení na schodech u zámku Valtice,
kterému přihlíželo i početné obecenstvo z řad turistů ale i místních.
Vyjížďka vedla po naší krásné Jižní Moravě se zastávkou u pomníčku bratra, kde měl 25. září 2007 osudnou nehodu.
Po krátké zsatávce na občerstvení v Mikulově již cesta probíhala bez zastávek, přes Pálavu, Mušovská jezera a Lednici.
Z vyjížďky jsme se vrátili v půl 6 a příjemný den, kdy účastníkům srazu, přálo počasí, pokračoval na zahradě hostince Pančava.

Hned po návratu ze spanilé jízdy rozjela dlouhý hudební večer skupina Emplane, kterou následovali FourC z Brna, Nechce se nám z Břeclavi, Come and Play z Opavy a jako tradičně na závěr valtičtí IRNIS.

Letos se patronem Motosrazu Valtice stal přední český motocyklový závodník Karel Hanika, který se z důvodů změny stáje a
tudíž i termínů závodů nemohl srazu přes původní plán-příslib zúčastnit. Motocykloví fanoušci ale i tak nezůstali ochuzeni, protože je v průběhu večera přišel na Pančavu pozdravit Jakub Kornfeil, účastník letošní Grand Prix v Brně, kde v kategorii MOTO 3 vybojoval skvělé 6. místo.
Byl to opravu den plný příjemných zážitků a účastníkům se ani nechtělo jej ukončit – mnozí odcházeli až dlouho po půlnoci.

Paulina Hazmukova

05

02motorsraz

03

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany

VALTICE / Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, nám. Svobody 22. 6. 2024 / 17:00 1. …