Pondělí , 15 Červenec 2024

Motocyklista jízdu nezvládl.Na displeji se objevil výsledek – 4 promile!

Hustopeče – V neděli před šestou hodinou navečer se stala dopravní nehoda mezi obcemi Hustopeče a Strachotín.

Řízení evidentně nezvládl padesátiletý řidič motocyklu YAMAHA YP 250. Při ošetřování záchrannou službou začal být útočný a po příjezdu policejní hlídky se snažil z místa utéci. Policistům se podařilo prchajícího muže zadržet a následně provedli odborné měření na alkohol. Výsledku dechové zkoušky se ovšem nestačili divit – na displeji se objevila hodnota 4 promile! Motorkář odmítal převezení do nemocnice, jeho agresivita stále sílila a znovu chtěl z místa utéci. Policisté proto museli použít donucovací prostředky a asistovat záchranné službě u přepravy do nemocničního zařízení.

V současné době je událost v šetření. V každém případě se dá hovořit o velké nezodpovědnosti, že v tak silné opilosti může někdo sednout za řídítka motocyklu. Snad jen pro doplnění informací: přestože se uvedený řidič stal během víkendu na Břeclavsku jasným rekordmanem, co se týká hodnoty naměřeného alkoholu, policejní hlídky od pátku do neděle zjistily i dalších devět provinilců, kteří také sedli za volant a předtím se posilnili ostřejším nápojem.

I když je všeobecně známé, že alkohol za volant nepatří a zhoršuje schopnost řídit vozidla, zdá se, že někteří nepoučitelní řidiči ohrožují nejen své životy, ale i ostatních účastníků silničního provozu. Znovu apelujeme na řidiče, aby nepodceňovali vliv alkoholu na jízdu a chovali se k okolí zodpovědně!

por. Mgr. Kamila Haraštová

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …