Zleva Mirka Kvitová, vedoucí Žižkovjánku a zastupitelka obce Moravský Žižkov, a Roman Hromek, vedoucí chasy, při přebírání ocenění. Foto: archiv souboru

Moravský Žižkov se představil partnerům

JELENEC  – Obec Jelenec v nitranském kraji na Slovensku již několik let umí využívat Evropských dotací a také je to u nich v obci poznat.

Když v minulém roce hledali partnera pro program Evropa pro občany, konkrétně pro opatření Setkávání občanů v rámci družebních partnerských míst, obrátili se na Moravský Žižkov a ten se do projektu zapojil. Společnou akci, která se konala od pátku 9. května do neděle 11. května nazvali Setkání evropských samospráv v Jelenci. Byl to třídenní kulturní program převážně folklorních skupin s několika workshopy. Moravský Žižkov do Jelence vyslal dětský folklorní soubor Žižkovjánek a krojovanou chasu. Obě skupiny v sobotu absolvovaly krojovaný průvod a vystoupily v pořadu Tradice spojují. V neděli pak následoval galakoncert všech zúčastněných skupin v kulturním domě, poněvadž venku pršelo. Obě skupiny si připravily program z našeho regionu a nejvíce opět zabíral společný verbuňk v podání malých i velkých verbířů. Kromě našich skupin, které zde reprezentovaly Českou republiku, tu byly ještě skupiny z Řecka, Litvy a několik skupin z Maďarska a Slovenska.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …