Moderním gymnastkám se ve Žďáru dařilo

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Ani první dubnový víkend nebyl pro gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav odpočinkovým.

V sobotu se vypravila dvacetičlenná skupina dívek ve věku od čtyř do čtrnácti let na tradiční pohárový závod v základním programu Žďárská pampeliška. V nejmladší 0.C kategorii vypsané pro ročníky narození 2009 a mladší měl SK MG Břeclav jen jediné zastoupení. Verunka Kružíková však svou sestavu zacvičila bez chybičky a zaslouženě si domů odvezla zlatou medaili.

Neméně úspěšné byly i o rok starší Břeclavanky v 0.B kategorii. Laura Osičková udržela svou letošní neporazitelnost a brala zlato. Na stupně vítězů ji doprovodila bronzová Zuzana Adámková, těsně pod stupni skončila čtvrtá Eliška Riebauerová a 15. místo obsadila Jana Kopřivová.

S největším počtem 29 soupeřek musely měřit své síly Vanessa Charvátová, Rozálie Hakalová a Emílie Melicharová v 0.A kategorii, vypsané pro ročníky narození 2007 – rozhodně se však neztratily! Vanessa si ze Žďáru odvezla cennou stříbrnou medaili, Rozálie obsadila pěkné 6. místo a Emílii patřila 10. příčka.

I závodnice 1.B kategorie ročníku narození 2006 skvěle reprezentovaly svůj klub. V konkurenci 22 dívek vystoupila Arleta Sadílková na stupínek nejvyšší a výborně jí sekundovala třetí Valerie Krausová. Břeclavankám v 1.A kategorii, vypsané pro ročníky narození 2005, byl nejvyšší stupínek malý, a tak jej okupovaly ze všech stran. Druhé místo obsadila Anastasia Komarova, bronzovou medaili brala Marta Líbalová, čtvrté místo patřilo Marii Komarové, pátá skončila Stanislava Kaňová a první desítku uzavřela Klára-Anna Kružíková.

Odpoledne závod pokračoval soutěží dalších čtyř velmi početně obsazených kategorií. I tady dokázaly závodnice SK MG Břeclav ukořistit cenné kovy. Ve 3. kategorii, kde předváděla děvčata povinné sestavy s míčem a obručí, opět potvrdila svou letošní formu Tereza Konšelová a po právu si tak domů přivezla bronzovou medaili. Ve 4. kategorii potrápila naše závodnice hlavně sestava se švihadlem. Na medaili se tak podařilo dosáhnout jen bronzové Sáře Špatkové, 6. skončila Lucie Koulová a 10. Lucie Mančíková.

-har-

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …