il.foto

Moderní gymnastky získaly v Českém poháru dvě výhry

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (har) – Po závodu Moravského poháru ve Zlíně jely členky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav změřit své síly i se soupeřkami z Čech na I. kolo Českého poháru ve společných skladbách.

Na cestu přes celou republiku se vydaly čtyři břeclavská družstva cvičící s náčiním. Ve II. kategorii v sestavě s pěti obručemi Alma Ciprysová, Linda Kaňová, Karolína Koulová, Natálie Švrčková a Anastasia Komarova nepředvedly zdaleka tak čistý výkon jako ve Zlíně. Jejich práce s náčiním i další gymnastické dovednosti byly přesto nejlepší a zaslouženě zvítězily.

Ve IV. kategorii reprezentovaly SK MG Břeclav dvě společné skladby s pěti míči. Těžkou úlohu měly Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Tereza Zemánková, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková. Protože v pátek před odjezdem onemocněla členka základní sestavy Eva Kosová, musela se její pozici rychle naučit Tereza Zemánková. V prvním provedení ovládla celou skladbu nervozita a po chybách skončily na průběžném čtvrtém místě. Suverénním výkonem v provedení druhém se jim podařilo své umístění výrazně vylepšit a z Mariánek si odvezly sadu stříbrných medailí. Druhé skladbě se také lépe vydařilo druhé provedení a Lucie Koulová, Tereza Konšelová, Lucie Mančíková, Marie Líbalová a Sára Špatková obsadily ve velké konkurenci hezké páté místo.

V nejstarší kategorii cvičí se švihadly a obručemi Karolína Cyprisová, Barbora Harťanská, Tereza Stehlíková a Leona Haluzová. Vyspělý a vyrovnaný výkon v obou provedeních jim přinesl nejvyšší známky a tím i zasloužené vítězství téměř o dva body v početné konkurenci deseti zúčastněných týmů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …