Moderní gymnastky opět sbíraly vavříny

MORAVSKÝ PÍSEK  – Série pohárových závodů moderních gymnastek pokračovala v neděli závodem Veselská stuha v Moravském Písku.

Zúčastnilo se jej i dvanáct závodnic SK MG Břeclav. V základním programu bylo vysláno do bojů o medaile pět malých gymnastek a všechny si odvezly medailová umístění. V nejmladší kategorii startovala v sestavě bez náčiní a akrobatické šestiletá Laura Osičková. Zacvičila s jistotou a zaslouženě vystoupila na nejvyšší stupínek. O rok starší Vanessa Charvátová předvedla stejné sestavy se stejnou jistotou a suverénně získala další zlato do sbírky SK MG Břeclav. Valerie Krausová cvičila v 1. kategorii základního programu sestavu bez náčiní. Chyba ve výdrži ji stála cenné desetinky bodu, ale přesto dokázala získat bronzovou medaili. V sestavách bez náčiní a se švihadlem se utkaly závodnice ročníku narození 2005. Dvojčata Anastasia a Maria Komarovy nenechala nikoho na pochybách o své výkonnosti a pro břeclavský oddíl vybojovala zlato a stříbro.

Starší a zkušenější závodnice kombinovaného programu nezaostaly za svými mladšími kamarádkami. V kategorii III. VTp měla Břeclav tři želízka v ohni. V pořadí Linda Kaňová, Natálie Švrčková a Alma Ciprysová kompletně ovládly stupně vítězů, když předvedly vyrovnané výkony v sestavě bez náčiní i se švihadlem. V kategorii II. VTp zvládla nejlépe ze všech startujících sestavu s obručí Marie Líbalová, ale dvě hrubé chyby při cvičení s míčem ji odsunuly těsně pod stupně vítězů na čtvrté místo. Sestavu se stuhou v kategorii I. VTp nejlépe zvládla Nikola Baránková. Naopak kužele vyhrála Eliška Harťanská a v součtu z toho bylo dvojí zastoupení SK MG Břeclav na stupních vítězů, když zlato brala Nikola a stříbrnou medaili Eliška. Svou premiéru v této kategorii výborně zvládla i Kateřina Pálková, která skončila na čtvrtém místě.

(har)

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …