Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Eva Kosová a Dorota Zemánková vybojovaly se skladbou Mamma Mia ve finále Českomoravského poháru stříbrné medaile. Foto: Petra Pálková

Moderní gymnastky mají z pohárového finále tři druhá místa

BŘECLAV (har) – V sobotu 6. prosince se do břeclavské sportovní haly TJ Lokomotiva sjelo téměř 60 společných skladeb z celé republiky na finále Českomoravského poháru.

Moderní gymnastky soutěžily v šesti kategoriích a podmínkou účasti bylo absolvovat pro postupující z Čech tři kvalifikační závody Českého poháru, pro Moravanky tři kola Moravského poháru. V každém klání českého respektive moravského kola sbíraly gymnastky body a pouze pět nejlepších skladeb z Čech a Moravy postoupilo v každé kategorii do finálového klání v Břeclavi.

Velkým úspěchem Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav byl již postup sedmi společných skladeb do tohoto neoficiálního mistrovství republiky ve společných skladbách linie B.

V 0. kategorii postoupila ze třetího místa v Moravském poháru skladba bez náčiní Novamba I. ve složení Zuzana Adámková, Vanessa Charvátová, Emílie Melicharová, Laura Osičková a Rozálie Hakalová. Tři pražské týmy byly silnou konkurencí, a i když děvčátka podala nejlepší výkon v sezoně, na medaili nedosáhla. Páté místo lze přesto považovat za úspěch. Novamba II, ve které cvičí Ema Majerníková, Jana Kopřivová, Eliška Riebauerová, Sofie Svobodová a Barbora Šťastná, postoupila do finále se štěstím a skončila na desátém místě.

V 1. kategorii unikla Zitě Adámkové, Martě Líbalové, Marii Komarové, Stanislavě Kaňové a Valerii Krausové bronzová medaile jen o dvě desetiny bodu, ale vzhledem ke zdravotním problémům dvou gymnastek ze skladby je „bramborová“ pozice maximem, kterého mohly Břeclavanky dosáhnout.

Suverénní výkony předváděly celou sezonu děvčata ze druhé kategorie Alma Ciprysová, Linda Kaňová, Karolína Koulová, Natálie Švrčková a Anastasia Komarova, cvičící s pěti obručemi. Bohužel smůla v podobě dvojitého opuštění náčiní závodní plochy je stála očekávané vítězství. I po dvou velkých chybách jim však díky výborné práci s náčiním patřila druhá příčka a stříbrný pohár.

Ve čtvrté kategorii se do finále ČMP probojovaly obě míčové skladby. Bohužel ani sestavě Mamma Mia se nevyhnuly zdravotní problémy, které dokonce donutily přeskládat společnou sestavu z původních pěti na čtyři cvičenky. Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Eva Kosová a Dorota Zemánková se však se změnami vyrovnaly skvěle. V obou provedeních předvedly výborný výkon a zaslouženě vystoupily na stříbrný stupínek, když se musely sklonit pouze před gymnastickým uměním oddílu z Chomutova. „Zagorky“ Lucie Koulová, Tereza Konšelová, Lucie Mančíková, Marie Líbalová a Sára Špatková předvedly svou romantickou sestavu s výrazem a v nejsilnější konkurenci ze všech kategorií stanuly na krásném pátém místě.

V nejstarší páté kategorii cvičí gymnastky se švihadly a obručemi. Karolína Cyprisová, Barbora Harťanská, Leona Haluzová a Tereza Stehlíková předvedly v obou provedeních vyrovnaný výkon a vybojovaly pro SK MG Břeclav třetí sadu stříbrných medailí.

Tímto závodem děvčatům skončila podzimní sezóna společných skladeb a na dalším tréninku již začnou pilně nacvičovat nové sestavy na jarní závody jednotlivkyň.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …