Mladší žákyně obsadily 14. místo na MČR

O prodlouženém víkendu 6. – 8. května se v Uherském Hradišti sešlo 16 nejlepších týmů mladších žákyň z celé České republiky. V sobotu byla družstva rozdělena do čtyř skupin a systémem každý s každým se hrálo o postup do nejlepší osmičky. Naše holky bohužel promarnily hned v prvním zápase slibný náskok ve druhém setu proti Novému Veselí a místo 2:0 zvítězily 2:1. Další zápas proti Liberci (celkovému vítězi) byl jasnou záležitostí pro Češky a v posledním zápase skupiny proi Kometě Praha se téměř opakovala situace z úvodního duelu. Opět vítězství v prvním setu a promarněný druhý. Tyhle výpadky nás v závěrečném součtu skupiny stály postup do první osmičky a bohužel i dobré vyhlídky do dalších bojů.

Přestože jsme v neděli další zápas vyhrály, prohra z minulého dne se nám započítala a odsunula nás do bojů „jen“ o 13.-14. místo. V něm jsme v pondělí nastoupili proti České Třebové, se kterou jsme se už potkali v kvalifikaci v Bílovci. Třebovanky nám měly co oplácet a do zápasu nastoupily výborně připravené. Zato na Břeclavačky zřejmě dolehla únava a nedokázaly se dostat pořádně do zápasu. Kupili jsme chyby a nedokázali jsme na soupeřky zatlačit žádnou herní činností.

Už sama účast na MČR byla pro nás velkým úspěchem, přesto jsme doufali v trochu lepší umístění. Holky bohužel (pod tíhou obav z velké akce) nedokázaly prodat všechno, co umí a zopakovat skvělý výkon z kvalifikace, a tak jsme si z Mistrovství ČR přivezli 14. místo.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za fantastickou atmosféru!