Mladší žáci v Bohumíně bronzoví

Mladší žáci jeli před velikonoční víkend na třídenní turnaj do Bohumína. Celkem je čekalo šest soupeřů, se kterými sehráli vždy jedno střetnutí na 3 x 15 minut.

V pátek nás čekal neznámý tým, nic méně již z názvu plynulo, že nejspíše jeden z favoritů turnaje. Kunty select, jehož vedoucím je dlouholetý extraligový hráč Jiří Kuntoš. První třetina se nesla ve o ťukávání obou soupeřů. Ujala se pouze jedna střela na naší straně ve druhé minutě a ve třetí náš soupeř dokázal vyrovnat. Zajímavé věci se děli až ve druhé třetině. Mezi 21. a 22. minutou hned třikrát rozvlnili síť naši Lvi. Vzápětí se sice prosazuje i náš soupeř, ale kluci ještě v závěru opět odskakují na rozdíl tří branek. Třetí třetina byla také naše a první výhra na turnaji je korunována osmou brankou dvě vteřiny před koncem zápasu.

V sobotu nás čekala porce tří utkání. Začínali jsme hned prvním utkáním v 8:00. Ranní čerstvost byla zjevně na naší straně. Než se Krnov rozhoupal bylo to ve 4. minutě 2:0 pro nás. Soupeř dokázal snížit, ale jednoznačná třetina přinesla ještě dva naše přesné zásahy. Druhá část přinesla již vyrovnanější boj, a padlo po jedné brance na každé straně. za to ve třetí se nestačili divit Lvi. Během minuty a devatenácti vteřin bylo srovnáno. Trenéři si museli tým srovnat, což přineslo své ovoce. Tlak krnoských hráčů byl otupen a za dvě minuty jsme opět vedli. V závěru přišla ještě pojišťovací branka a druhá výhra byla naše. Po pauze zhruba hodina a půl nás čekali Kozlíci z Kolína. 30 minut se na ledě odehrával vyrovnaný souboj. V první třetině se prosadil jednou Kolín, ve druhé my dvakrát a Kozlíci jednou. Rozhodnout tak muselo posledních 15 minut. Nástup máme lepší my a po dvou minutách opět vedeme. O sedm minut později Kolín srovnává a za chvíli vede. Po necelé minutě přidává soupeř další branku a na vyrovnání nám již nezbývá sil. Studénka na turnaji doposud nezvítězila a je naším posledním sobotním soupeřem. Na ledě máme převahu a na začátku druhé třetiny přidáváme tři rychlé branky po sobě. Soupeř snižuje 6 vteřin před sirénou.  Na začátku třetí části přichází další dvě břeclavské povedené akce a  vedeme již 7:2. Finišující hosté nás zatlačí, ale více než na korekci výsledku už to nestačí.  Před nedělí jsme v tabulce druzí za neporaženým Púchovem, a v zádech s trojicí pronásledovatelů Kolín, Krnov a Kunty select.

Poslední den začínáme až v 10:40, což jsme již hráli v sobotu druhý zápas s Kolínem. Zápas měl pro naše barvy podobný průběh. Nevyšel nám sice start a hned z úvodní akce jdou slovenští borci do vedení. Uběhlo pouhých 15 vteřin. Ve druhé třetině jde Púchov do dvoubrankového vedení, ale v poslední minutě dokážeme snížit. Třetí třetina se nám ovšem nepovedla. Soupeř , jak se říká do čeho praští to mu tam spadne. Během šesti minut 5 x inkasujeme.  Před závěrečným zápasem tak je jasné, že první již být nemůžeme, na druhé místo dosáhneme pouze s pomocí soupeřů. Můžeme být třetí, ale i pátí. Na závěr nás čeká domácí Bohumín. Na branky jednoznačně nejchudší zápas, ovšem nervy drásající souboj. Domácí dávají branku v první části. Lvi kontrují v té druhé. Ve třetí třetině i nadále kralují brankáři. Poslední gól střílí domácí celek minutu a půl před koncem zápasu a reagovat se nám již nepovede. O našem umístění rozhodne až poslední utkání dne mezi Krnovem a Kunty select. Jediná medailová verze pro nás je vítězství Krnova v základní hrací době. To se povede. Jelikož s oběma soupeři máme lepší bilanci, bronz poputuje na jih Moravy do Břeclavi.

Zápasy Břeclavi:

HC Lvi Břeclav : Kunty select                     8:2  (1:1, 4:1, 3:0)

HC Lvi Břeclav : HC Krnov                        7:5  (4:1, 1:1, 2:3)

HC Lvi Břeclav : SC Kolín                          3:5  (0:1, 2:1, 1:3)

HC Lvi Břeclav : HC Studénka                   7:5  (2:1, 3:1, 2:3)

HC Lvi Břeclav : MŠK Púchov                    1:8  (0:1, 1:1, 0:6)

HC Lvi Břeclav : HC Bospor Bohumín       1:2  (0:1, 1:0, 0:1)

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …