il.foto: MPBV

Mladík s kamarádem obhlížel jízdní kola, na útěku si pak omylem stopl strážníky

Břeclav – Notnou dávku smůly měl ve středu večer sedmnáctiletý mladík, který se několik minut před tím ocitl v hledáčku břeclavských strážníků kvůli tomu, že se se skupinkou omladiny podezřele pohyboval kolem jízdních kol ve stojanech u vlakového nádraží.

Hlídku městské policie, která mladíka v nočních ulicích hledala, si totiž chlapec pro něj nešťastným omylem sám u krajnice vozovky v Bratislavské ulici zastavil.

Jinoch totiž stopoval ledabyle – šel podél vozovky a rukou stopoval k němu zezadu přijíždějící vozidla, aniž by se díval, koho vlastně zastavuje. Když zjistil, že si právě stopnul strážníky, byl dotyčný překvapen značně nemile. Ještě více ho zkormoutilo to, že mu strážníci dali „dýchnout“, neboť měli podezření na opilost mladistvého. A ta se s výsledkem 1,6 promile záhy potvrdila. Tím však seriál nemilých překvapení pro hocha neskončil. Ve vozidle totiž byla přítomna i sociální pracovnice, která rozhodla o okamžitém převozu mladistvého domů a jeho předání rodičům.

A když už byl chlapec do vozidla naložen, zjistil, že krom strážníků a sociální kurátorky je v něm sedí i jeho stejně starý podnapilý kamarád, s nimž jízdní kola toho večera u nádraží obhlížel.

Mgr. Zdeněk Novák
zástupce velitele pro vnitřní službu
MP Břeclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …