il.foto www.pludoni.de

Mladí a úspěšní aneb absolventi v praxi

BŘECLAV – Vystudovat střední školu je jedna věc, ale mnohem důležitější je prosadit se následně na trhu práce. Zajímalo nás, jak se to daří absolventům Soukromé střední odborné školy manažerské a zdravotnické Břeclav.

Bývalým žákům oboru Obchodní manager jsme položili tři otázky:

1) Jakou práci vykonáváte?

2) Co vás vedlo k této práci?

3) Jak vzpomínáte na střední školu?

 

Miroslava Muchová

1) Pracuji u Městské policie Břeclav jako strážník s územní a objektovou odpovědností. Mým rajónem je Stará Břeclav a mými starostmi starosti Starobřeclavských.

2) Do uniformy mě oblékla zvědavost a snaha být druhým prospěšná, zastat se slabších a pomoci potřebným. Ten pocit, když se vám to povede, to je to, co se mi na té práci líbí. I to, že nikdy na začátku služby nevíte, co vás při ní potká.

3) Studijní léta jsou vždy koktejl vzpomínek všech chutí. Ty převažující jsou však: prima parta ve třídě a přátelství, která trvají dosud. Napomohl tomu jistě i určitý rodinný duch, který moje střední škola měla.

06a Mirka

 

Petr Tydlačka

1) Zhruba před čtyřmi měsíci jsem s kolegou otevřel pobočku Delikany ve Zlíně, takže se starám kompletně o její chod. Do toho se starám o pár svých klientů, pro které zpracovávám grafické návrhy a služby reklamní agentury, ale to dělám spíše proto, že mě to baví. Před otevřením cukrárny mě tato práce živila.

2) Nebudu zastírat, že hlavním faktorem, co mě vede a motivuje k práci, kterou dělám, jsou peníze. Většina lidí tvrdí, že by nemohli podnikat, protože nemají jistotu. Já naopak nevidím jistotu v zaměstnání, proto jsem se dal tímto směrem. Vím, že co sám neudělám, to nemám. Ale ať člověk podniká nebo je zaměstnaný, měl by dělat práci, která ho baví.

3) Na školu si vzpomenu většinou, když slyším nějaký pojem, který jsme se učili, a myslel jsem, že mi to nikdy k ničemu nebude. Nedávno jsem se pousmál, když jsme chystali SWOT analýzu jednoho projektu – vybavil jsem si, jak jsem seděl u testu a zamýšlel jsem se, proč se mám učit takové zbytečnosti. Až teď jsem si uvědomil, že to opravdu k něčemu bylo a jsem vděčný za to, že jsem věděl, o co se jedná.

06b Petr

 

Martin Vaicenbacher

1) Pracuji jako specialista pro platební zahraniční styk u Erste Bank. Spolu s desetičlenným týmem se staráme a zpracováváme jak příchozí, tak i odchozí zahraniční platby zákazníků a clearing (transakce mezi nostro a loro účty bank). Působíme v Hodoníně v budově České spořitelny.

2) Máme velmi příjemný kolektiv, kde je radost pracovat. Samotné převádění plateb vyžaduje velkou dávku opatrnosti a zodpovědnosti. Líbí se mi, že u každého případu musím přemýšlet. Nutností je také znalost angličtiny nebo němčiny. Tady si každý den trénuju obojí a to mi vyhovuje. Nabídku tohoto zaměstnání jsem našel na internetu, takže jsem neváhal a zkusil poslat životopis.

3) Na střední školu vzpomínám velmi často a v dobrém. Určitě nikdy nezapomenu na výlety do Boskovic, Luhačovic a Prahy. Ve třídě byla samozřejmě legrace každý den. Na střední škole jsem zažil jedny z nejkrásnějších roků, na které budu vždy velmi rád vzpomínat a to nejen díky spolužákům, ale i učitelům, kteří sice byli přísní, ale v jádru byli vždy dobráci.

06c martin (2)

 

Ivan Filípek

1) Už přes 10 let pracuji jako účetní, prvních šest let napůl spolu s denním studiem, pak jsem si dálkově dodělal titul Ing. Aktuální pracovní pozice je účetní a daňový poradce včetně všech operací s tím spojených. Mám firmu spolu s mojí maminkou v Břeclavi (ta je již rok v důchodě a bude fungovat jako poradkyně, konzultantka).

2) Co mě baví? Hlavně daňové poradenství a samozřejmě s tím spojené účetnictví. Nejvíc mě na tom baví pomáhat lidem.

3) Na střední školu vzpomínám velmi rád, hlavně na ty bezstarostné chvíle, kdy byly nejdůležitější chvíle v boji o známky včetně maturity.

06d Ivan

 

Viera Sucháčová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …