foto:msk břeclav

Mládežnické týmy MSK Břeclav mají po podzimu o čem přemýšlet

BŘECLAV – Pro mladé fotbalisty MSK Břeclav skončila podzimní část mistrovských soutěží 2014/15.

I když při rozvoji jejich sportovních dovedností není v této fázi rozhodující výsledek, přece jen je motivačním faktorem a každý rád okusí radost z vítězství. V tomto směru mohou být některé kolektivy mladých sportovců a s nimi i jejich trenéři docela spokojeni, jiné týmy mají pádné důvody k zamyšlení, co ve své práci zlepšit, aby byly schopné více konkurovat soupeřům.

Devatenáctka MSK startuje v prestižní Moravskoslezské dorostenecké lize U19, druhé nejvyšší soutěži v ČR. V silné konkurenci družstev renomovaných klubů si nevede špatně. Patří jí jedenáctá příčka mezi čtrnácti účastníky soutěže, bilanci má 2-3-8. Hned v prvním kole porazila 4:3 Vítkovice, druhou výhru (1:0) zaznamenala v Líšni a remizovala 0:0 s Hodonínem, 1:1 v Šumperku a 1:1 na hřišti Sparty Brno. V některých další zápasech ztratila body až po vyrovnaném průběhu, vyšší porážky inkasovala jen v Prostějově (0:4), v Třinci (1:5) a doma s HFK Olomouc (0:4). Trenér Jaroslav Nádeníček hledá cesty, jak výsledky svěřených hráčů dále zlepšovat.

Mladší dorost MSK nezískal statut Sportovního centra mládeže. Sedmnáctka MSK tak hraje Moravskoslezskou dorosteneckou divizi U19 jako béčko MSK, kde nastupuje proti hráčům až o dva roky starším. V tomto věku je rozdíl ve fyzickém rozvoji mladých sportovců patrný, to je nutno při hodnocení výsledků brát v úvahu. Nelze se proto divit tomu, že je mladší dorost MSK U17 s jedinou výhrou 2:1 nad věkově srovnatelnou Spartou Brno B až na dně tabulky. Pozitivní je fakt, že velká většina porážek byla přijatelných, s malým brankovým rozdílem. Jen o jednu branku lepší byly Velké Meziříčí, Boskovice, Bohunice, Otrokovice a Pelhřimov, ještě o branku více daly Břeclavi Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Blansko a Kyjov. Jen na Vrchovině (0:7) a v Třebíči (1:8) inkasovala sedmnáctka hodně branek. Trenérem tohoto kolektivu je Michal Škrabko, který úzce spolupracuje s trenérem devatenáctky. Nutno vzít v úvahu i to, že docházelo k častým pohybům mezi oběma celky, nejlepší hráči U17 byli nasazováni do základní sestavy U19 a dokázali se tam organicky včlenit. Šestnáctka

MSK hraje rovněž MSDD, ale v kategorii U17. Zde již jeden rok rozdílu věku tak bolestivý není a také výsledek svěřenců trenéra Jiřího Horčičky je pozitivnější. Tým je sice po podzimu předposlední (12.), ale se ziskem devíti bodů s bilancí 2-3-7, jen bod za trojicí Havlíčkův Brod B, Blansko a Otrokovice, pět bodů před posledním Velký Meziříčím. Šestnáctka porazila shodně 2:1 Velké Meziříčí a Otrokovice, remizovala 0:0 s Havlíčkovým Brodem, 3:3 v Blansku a 2:2 s Kyjovem.

Žactvo MSK získalo statut Sportovního centra mládeže a startuje proto v nejvyšší české soutěži, kterou je Moravskoslezská liga žáků, v kategoriích U15, U14, U13 a U12.

Patnáctka MSK byla na podzim málo úspěšná. Dosáhla jen na remízu 1:1 s Kroměříží, ostatních jedenáct zápasů prohrála, některé vysoký brankovým rozdílem. V tabulce je s jedním bodem poslední. Trenér Josef Foltýn s asistentem Josefem Jíravou mají o čem přemýšlet.

Čtrnáctka MSK se naopak může pochlubit velmi solidními výsledky. S bilancí 4-1-7 (odehráno bylo již i pět odvetných kol) je v devítičlenném startovním poli šestá s třinácti body, za ní jsou Kroměříž (12), Líšeň (7) a Vyškov (2). Tříbodový zisk si mladší žáci MSK U14 připsali za výry 6:2 s Líšní, 6:1 s Kroměříží, 2:0 s Hodonínem a 5:3 na Spartě Brno, remizovali 2:2 ve Vyškově. Je to odraz výsledku dobré práce trenéra Davida Pazdery.

Třináctka MSK je dalším úspěšným kolektivem. Na podzim vyhrála pětkrát, bilanci má 5-0-8 a v tabulce je s patnácti body mezi čtrnácti celky na krásném osmém místě, tři body před Hodonínem a Třebíčí, s výrazným odstupem od dalších čtyř družstev. Trenérem této věkové kategorie MSK je Luděk Kneffel. V soutěžích mladšího žactva hrají dva sedmičlenné kolektivy současně, výsledky se sčítají, branek padá více a velký vliv na konečné skóre má celková vyrovnanost vícečlenného kádru.

Dvanáctka MSK je družstvem, které si zatím nepřipsalo do tabulky ani jeden bod, prohrálo všech třináct podzimních zápasů. Svěřenci trenéra Antonína Bittaly získávají v soutěži cenné zkušenosti, které se pokusí v odvetách zúročit. Za nejtěsnější porážky lze považovat 3:7 v Kroměříži, 4:6 s Vyškovem a 4:8 v Havlíčkově Brodu.

Fotbal MSK Břeclav má v péči ještě čtyři věkem oddělené kolektivy přípravek, v nichž dostávají první základy fotbalové abecedy chlapci již od věku šesti let. Po zimní přestávce budou soutěže mladých fotbalistů pokračovat odvetnými koly koncem března příštího roku.

Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …