Pondělí , 15 Červenec 2024
foto: David Mahovský

Mladé sportovce podpořila mistryně světa Kašpárková.

Břeclav – Osm desítek žáků z pěti škol a šest disciplín. Atletický stadion v Břeclavi hostil v pondělí dopoledne okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Kromě typicky atletických disciplín jako běh na šedesát či tisíc metrů se mládež rvala o body i při skoku přes švihadlo, hodu medicinbalem, klicích či trojskoku do dálky z místa.

„V Břeclavi pořádáme okresní kolo již potřetí, za měsíc tady navíc hostíme i krajské kolo, kde už bude disciplín sedm,“ prozradil hlavní břeclavský organizátor Zbyněk Chlumecký. Podle něj se s většinou disciplín děti popasovaly dobře, největší problém byl asi u švihadla, kde během dvou minut žáci vystřídali skok pozpátku, dopředu, vajíčko a koníka.

Patronkou závodu, který založili olympijští vítězové Roman Šebrle a Robert Změlík, je mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. „Když jsem byla ve věku dnešních soutěžících, tak jsme plnili odznak zdatnosti a vždy jsme se s ostatními hecovali a porovnávali. Moc ráda na to vzpomínám. Ten ale po revoluci skončil a až později olympijští vítězové obnovili závod v pozměněné podobě,“ uvedla Šárka Kašpárková, která má na starost celou Moravu.

Jak prozradila, podle ní mají dnešní děti mnohem více lákadel mimo školu, jako jsou televize či počítač, takže na sport už tolik času nezbývá. „Dřív jsme si po škole vzali balón, hráli jsme vybíjenou, skákali přes švihadlo. Dnes to vše děti zažívají hlavně ve škole,“ doplnila.

Do krajského kola nakonec postoupil tým Gymnázia Břeclav a Základní školy Komenského.

– ewi –

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …