Mistři Evropy, nominace na přípravné kempy a první ostré zápasy. Reprezentace není břeclavskému hokeji cizí ani v současnosti

Na našich sociálních sítích jste mohli v poslední době nejednou číst o reprezentaci v kontextu s břeclavskými Lvy. Pojďme si tedy tyto významné hokejové úspěchy shrnout pohromadě i zde na webu.

Koncem července a začátkem srpna se uskutečnily nebo je ještě naplánováno mnoho reprezentačních akcí, kde nechybí ani mladí sportovci našeho klubu. Zajistili si nominace do další sezóny a dokonce uspěli v soutěži na evropské úrovni.

V červenci se uskutečnilo mistrovství Evropy v in-line hokeji do 16 a 18 let, kde nechyběli ani hráči klubu (U16 Matyáš Bohatý a Lukáš Suchyňa; U18 Adam Abazaj a Marek Zapletal).

ME probíhalo od 29.7. do 1.8.2021 ve Švýcarsku. Výhrou 5:2 ve finále nad Itálií si čeští reprezentanti do 16 let zajistili zlaté medaile a drží tedy i nadále titul Mistra Evropy v in-line hokeji. Ve finále se o gól postaral Matyáš Bohatý, který skončil v kanadském bodování na 23. místě ze všech hráčů v poli. Na šampionátu vstřelil 2 góly a připsal si 2 asistence.

České osmnáctce se už tolik nedařilo a skončila v šampionátu na celkovém 5. místě. Ze 6. týmů (Španělsko, Francie, Itálie, Česká republika, Švýcarsko, Slovensko). Výhru slavili nakonec Španělé, kteří zvítězili nad týmem Francie 4:2.

„Myslím si, že můžu teď mluvit za všechny kluky i realizační tým, že ME pro nás všechny bylo velké zklamání. Z minulých mistrovství jsme byli zvyklí vyhrávat, ale bohužel tenhle rok to nevyšlo. Je to škoda, protože pár kluků bylo i na minulém ME, které se konalo v Roaně, kde jsme byli mistři. Takže jsme věděli, jak chutná vítězství. Všechny zápasy nám utekly o kousek a pak nám chyběl bod do pavouka. Tím to bylo ještě smutnější. Hodnotí šampionát Marek Zapletal

 

Celkové pořadí ME U16:

1.  Česká republika
2. Itálie
3.  Švýcarsko

 

Celkové pořadí ME U18:

1.  Španělsko
2. Francie
3. Itálie
4. Česká republika
5. Švýcarsko
6. Slovensko

 

Dalšími velkými úspěchy nejen pro samotné hráče, ale i pro náš hokejový klub jsou nominace Lvů a také jedné Lvice do mládežnických reprezentací. Brankář deváté třídy Jakub Hájek dostal možnost zajet na přípravný kemp brankářů slovenské reprezentace do Liptovského Mikuláše.

Pozvánku na přípravný kemp U16 dostal Adam Veselský, který od letošní sezóny bude hájit dres Jihlavy. Měl by se konat 13. – 14.8.2021 ve Velkých Popovicích.

Jako poslední zazářila Lvice Tereza Vališová, která dostala šanci v nominaci do U18 po zdařeném přípravném kempu U16 v Blanku, který se konal 31.7.2021. Přípravný kemp U18 naši hráčku čeká od 13. – 15.8.2021 a to v Benešově.

Budeme všem fandit, aby naše české barvy obhajovali úspěšně!

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …