Místo snadných bodů boj až do konce zápasu

HC Lvi Břeclav : Dynamiters Blansko HK  6:5 (2:2, 1:1, 3:2)

Sestava HC Lvi Břeclav:                Foukal – Papp, Dora, Zugar, Göndör, Klauda, Miškeřík – Gabriška, Jajcay, Lenkovič, Zháňal, Hrbatý, Průdek, Dobiáš, Nešpor, Mikulič, Abazaj, Juránek

Sestava Dynamiters Blansko HK: Šenk, (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Jakubec, Pilát, Antoňů, Němec – Kazda, Bílý, Kuběna, Grünwald, Berka, Jílek, Drenčko, Král, Hussein, Antal, Šála

Branky: 10. Hrbatý ( Abazaj, Papp),  14. Jajcay, 28. Průdek ( Zháňal, Klauda), 54. Hrbatý ( Dora), 55. Gabriška (Papp), 59. Gabriška ( Zháňal) – 9. Král (Bílý, Kazda), 11. Jílek ( Berka), 21. Bílý (Kuběna), 57. Berka ( Sedláček), 60. Berka ( Pilát)

Lvům se zatím v soutěži nedaří a nutně potřebují bodovat. Ideální možnost se nabízela tuto sobotu, když do ICE BORS Arény přijelo Blansko. Hosté jsou na tom podobně jako Lvi a také oni si prozatím připsali v soutěži pouze jedinou výhru.

Skóre otevřeli hosté a odstartovali tak brankové dostihy. Lvům se povedlo do minuty srovnat, než uběhlo dalších 60 vteřin blanenský Dynamiters byli opět o branku ve vedení.  K dalšímu srovnání skóre potřebovali Lvi tři minuty. Oba celky si i nadále vytvářeli šance, ovšem až do první sirény již branky nepadla.

Hned z první akce druhé třetiny šli hosté opět do vedení. Domácí nepůsobili na ledě nejlépe. Potřeba naplno bodovat, přece jenom Lvům trochu svazovala ruce. Dokázali jsme se prosadit až před polovinou zápasu. Do konce této části se již brankové skóre nepohnulo.

O osudu utkání tak musela rozhodnout až třetí část hry. Podle vývoje na ledové ploše již bylo jasné, že nejspíše zvítězí ten tým, který se dokáže zbavit nervozity v zakončení. jako první se do vedení mohli dostat Lvi, kteří ovšem neproměnili v 45. minutě trestné střílení.  Vše spělo k napínavému závěru, který opravdu přišel. Posledních 6 minut zápasů bylo infarktových. v 54. a 55. minutě během 57 vteřin se prosadil F. Hrbatý a vzápětí M. Gabriška. Ovšem místo uklidnění se do dvou minut opět prosazují hosté a jsou opět na dostřel. M. Gabriška, si nechal své ostré náboje až na závěr a necelé dvě minuty před koncem dává Lvům opět dvoubrankový náskok. Dynamiters se ovšem nechtějí šance na body vzdát a v poslední minutě se ještě jednou prosazují. Ve zbývajících 35 vteřin se již domácí ubrání a připisují si tak druhou výhru v sezoně.

O zisk dalších bodů se Lvi pokusí v sobotu 4.11. od 17:00 hodin na ledě předposledního Uh. Hradiště.

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …