Minivolejbal v Břeclavi bavil děti i rodiče

BŘECLAV (ir, lf) – Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav uspořádal ve své sportovní hale další velkou akci pro mládež.

Na 3. kolo Jihomoravského minivolejbalu přijelo do Břeclavi 230 dětí a více jak 100 jejich rodičů. Sportovní hala břeclavské Lokomotivy byla zaplněna na hranici své kapacity. Na palubovce i v hledišti se jen těžko hledalo volné místo. Ve třiceti zápasových kolech na sedmi hřištích viděli diváci krásné volejbalové zápasy dětí 4. až 6. tříd, které už místy připomínaly „opravdový volejbal“.

Domácí Lokomotivu reprezentovalo 32 dětí. „V kategorii modrého minivolejbalu jsme měli čtyři týmy a v zeleném minivolebalu jsme sestavili dokonce týmů dokonce pět! Některé děti se této velké akce účastnily poprvé a spíše sbíraly zkušenosti. Ale většina jich na turnaje Jihomoravského minivolejbalu jezdí pravidelně, a tak jsme v domácím prostředí doufali v medailová umístění,“ uvedla trenérka Lenka Fabikovičová.

Břeclavské volejbalové naděje plně využily domácího prostředí a v nabité konkurenci vybojovaly místa na stupních vítězů. V kategorii modrého minivolejbalu obsadilo výborné druhé místo družstvo kluků, které hrálo ve složení Daniel Fabikovič, Tomáš Wozar, Tadeáš Mank a Richard Struška. Ještě lépe se umístily holky Lokomotivy. Tým ve složení Sára Wozarová, Natálie Dvořáková, Lenka a Soňa Baránkovy nenašel přemožitele a s velkým náskokem vyhrál celý turnaj v kategorii zeleného minivolejbalu. Toto dívčí družstvo potvrdilo, že právem patří mezi nejlepší ve své kategorii na Moravě. Všechny zúčastněné děti si z turnaje odnesly diplom, sladkou odměnu a snad i krásný sportovní zážitek z volejbalové akce.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …