Na fotografii zleva ředitel závodu v Podivíně Libor Bůšek, ministr zemědělství Marian Jurečka a zastupitel Jihomoravského kraje a radní města Břeclav Richard Zemánek.

Ministr zemědělství Jurečka si prohlédl závod Hamé v Podivíně

Podivín – Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil v pátek 16. 5. 2014 při své cestě na jih Moravy i firmu Fruta Podivín, jeden z klíčových výrobních závodů společnosti Hamé. Prohlédl si zde moderní výrobní linku na kojenecké výživy a ředitel závodu Libor Bůšek jej informoval o fungování celé společnosti.

„Při cestách po regionech se snažím navštěvovat české firmy, které dávají místním lidem práci a které odebírají suroviny od zemědělců v daném regionu. Na jižní Moravě jsem proto nemohl vynechat ani závod Hamé v Podivíně. Rád jsem se seznámil s tím, jak zde vyrábějí kojeneckou výživu. Zajímalo mě to, vždyť jsem sám zákazníkem Hamé,“ shrnul ministr Marian Jurečka. Pro své děti pak také hned od pracovníků závodu obdržel pěknou sadu Hamánků.

Závod Fruta Podivín, který má více než 200 zaměstnanců, od 90. let patří do skupiny Hamé. Ročně vyprodukuje na 45 milionů kusů dětských výživ, je jich více než 80 různých druhů. Ty putují kromě Česka také do zhruba tříd desítek zemí celého světa, mimo jiné na Slovensko, do Ruska, ale i do Izraele, Belgie, Austrálie nebo do Tuniska. Kromě kojenecké stravy se v Podivíně vyrábí také džemy, ovocné směsi a povidla.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …