SALON LÁKAL NEJVÍC. Pavel Krška (vlevo) s cenou za vítězství v soutěži TOP Vinařský cíl 2014. Foto: Jiří Holobrádek

Milovníky vína v České republice nejvíce lákal Salon vín

VALTICE – Nejlákavějším cílem vyznavačů vinařské turistiky byl letos Salon vín České republiky na valtickém zámku.

Třetí ročník soutěže TOP Vinařský cíl 2014 zná od minulého týdne své vítěze. Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky. Zároveň byli vyhlášeni i vítězové dílčích kategorii. V kategorii vinařství zvítězilo Vinařství Vladimír Tetur z Velkých Bílovic, v kategorii vinný sklep Valtické podzemí, v kategorii ubytování Vinařství Petr Skoupil – Vinařský dům a mezi vinařskými restauracemi získal nejvíce hlasů Moravský sklípek v Šatově. Absolutní vítěz, Salon vín České republiky, zvítězil v kategorii vinoték. „Výsledkem jsme nadšeni. Je vidět, že naše mnohaleté úsilí se vyplácí a lidé z celé České republiky i ze zahraničí si k nám nacházejí cestu, aby ochutnali to nejlepší z našich vinic,“ okomentoval vítězství Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín ČR organizuje.

Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.

Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo v místě, kde vzniká, kde se na vinohradech urodily hrozny a kde je vinař zpracoval a předal jim svůj osobitý rukopis. Názory lidí, kteří na jižní Moravu zavítají a rádi se tam vracejí, jsou ty nejdůležitější. Návštěvníci si svými hlasy mohli vybrat toho nejlepšího. „Jsme rádi, že nám návštěvníci v rámci soutěže TOP Vinařský cíl pomáhají zviditelnit ta nejkvalitnější zařízení. Propagace certifikovaných zařízení poskytujících služby cestovatelům za moravskými a českými víny je naším prioritním cílem,“ řekl ředitel Vinařského institutu Petr Psotka.

Pořadatelé obdrželi 11.389 platných soutěžních hlasů, což je více než trojnásobek loňského počtu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …