Mladí mikulovští fotbalisté zanechali v Itálii výborný dojem. Foto: Archiv FC Pálava

Mikulovští fotbalisté oslnili Itálii

MIKULOV  – Mikulovští fotbalisté ročníku 2001 odjeli jako každý rok týden před Velikonocemi na mezinárodní turnaj do Agropoli v Itálii.

Na tomto turnaji bylo 130 týmů různých věkových kategorií z Kanady, USA, Polska, Ruska, Slovenska, Venezuely, Kolumbie, Makedonie a dalších zemí. Pálava začala turnaj hned po dvaceti hodinách cesty a nečekaně porazila svého soupeře vysoko 6:0. Druhý den kluci zvítězili nad Salermem 7:0, poté zdolali třetí tým ve skupině 5:0 a už se začalo o Mikulovu mluvit jako o favoritovi turnaje. Od středy byl rozehrán ještě druhý turnaj. Úvodní zápas s Římem se pro Mikulov vyvíjel dobře, když po první půli vedl 1:0. Kluci ustáli tlak soupeře i rozhodčího a v závěru přidali ještě dvě branky. Trenéři Růžička a Bělský nabádali kluky k ukázněnosti a pokoře před každým utkáním, což se také vyplácelo. Poté onemocněli hráči základní sestavy Straka a Radakovič a zbytek turnaje Mikulov odehrál pouze v 11 hráčích bez možnosti střídání. I přesto v dalších zápasech Pálava hrála 0:0 a 8:0 a v obou turnajích suverénně obsadila 1. místo ve skupině, když neobdržela ani jednu branku a postoupila do semifinále.

Pálava oslinila svou kvalitní hrou a obdržela mnoho poklon od pořadatelů a jiných trenérů. Poslední den kluky čekaly dva zápasy, kde se již začala projevovat únava. I přesto kluci svého soupeře přehrávali, ale nedokázali zvítězit a prohráli těsně 1:2 (byly to první a zároveň poslední branky, které Pálava dostala). Hned nato Pálava musela odehrát další zápas bez odpočinku, ve kterém remizovali 0:0 a podlehla až po penaltovém rozstřelu. Pálava Mikulov tak v obou turnajích nakonec obsadila celkové třetí místo.

„Bohužel chybělo nám trošku toho fotbalového štěstí. Podařilo se nám vytvořit dobrou partu kluků a předvádět útočný a atraktivní fotbal,“ zhodnotil výkony svých svěřenců trenér Rostislav Růžička. V Itálii reprezentovali Mikulov tito hráči: Paprstka, Bartl, Huserek, Straka, Radakovič, Navrátil, Bálka S., Bálka T., Rek, Růžička, Šmíd, Pazdera, Kalina a Kališ.

Turnaje v Agropoli se zúčastnili i starší žáci, ročník 2000. Tým byl složen z hráčů Ivančic, Mikulova, Višňové a Kuřimi. Mikulov reprezentovali Štěpánek, Míček, Březina, Křivák, Křapa a Dostál. Kluci sehráli dva turnaje. V turnaji ročníku 1999 byla vidět větší fyzická vyspělost soupeřů a i přes velkou bojovnost Mikulovští v tomto turnaji ani jednou nezvítězili.

V turnaji ročníků 2000 Mikulov ve skupině dvakrát zvítězil a jednou prohrál. Tím postoupil z druhého místa ve skupině do finálového dne. V semifinále bohužel náš tým prospal první poločas a přes velké zlepšení ve druhé půli nešťastně prohrál 0:1 s Neapolí. Tím pádem skončili na třetím místě.

– rr –

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zimní stadion je od pondělí 12.10.2020 minimálně na následujících 14 dní uzavřen

Zimní stadion je  od pondělí 12.10.2020 minimálně na následujících 14 dní uzavřen. Přístup nemají sportovci, …