Pondělí , 15 Červenec 2024
foto: gfmikulov.com

Mikulovským zámkem opět znějí kytary

MIKULOV (js) – V neděli začal 28. ročník Kytarového festivalu Mikulov.

Kytarový festival Mikulov patří již více než dvě desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Jeho 28. ročník se v Mikulově uskuteční od 29. června do 5. července.

Festival bude tradičně probíhat ve dvou rovinách. „První je určena zejména aktivním účastníkům festivalu a jejím obsahem je především výuka v tzv. mistrovských třídách, které vedou renomovaní pedagogové. V odpoledních hodinách budou probíhat zkoušky kytarového orchestru složeného z účastníků festivalu, semináře a přednášky s kytarovou tematikou či prodejní tematické výstavy,“ upřesnil za organizátory festivalu Miloš Šír.

Druhá, veřejná rovina festivalu patří koncertním vystoupením v prostorách mikulovského zámku. Během dvanácti koncertů se publiku představí špičkoví kytaristé z řady zemí světa.

Letošní sérii večerních koncertů odstartovalo v neděli Duo Johannes Monno & Kolja Lessing z Německa, dnes zahraje Lorenzo Micheli z Itálie a v úterý Zoran Dukić z Chorvatska. Ve zbývajících dnech se představí  Jon Gomm z Velké Británie (v případě příznivého počasí zahraje na mikulovském Náměstí), Florian Larousse z Francie, Paul O´Dette z USA a Duo Siqueira Lima z Brazílie a Uruguaye.

Odpolední koncerty budou patřit vítězům soutěže konzervatoří a vítězům mezinárodních kytarových soutěží v Kutné Hoře – Hedvice Švendové, a ve Vídni – Omanu Kaminskymu z Mexika. Poslední festivalový den tradičně zazní koncert v podání účastníků festivalu a kytarového orchestru.

Na festival každoročně přijíždí kolem sto dvaceti aktivních účastníků především z řad posluchačů konzervatoří, vysokých hudebních škol a univerzit, jsou mezi nimi ale také učitelé základních uměleckých škol a konzervatoří či amatérští zájemci z ČR i ze zahraničí. Na večerní koncerty se pak sjíždějí posluchači z celé České republiky i zahraničí.

Koncerty začínají v 17.17 a ve 20.20 hodin. Vstupenky v ceně 50 a 100 Kč budou v prodeji v místě konání před začátkem koncertu.

kyt.fest

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …