il.foto mikulov.cz

Mikulovsko představí turistické novinky na veletrhu REGIONTOUR 2015

MIKULOV (juh) – Víno, kultura, památky, sportovní aktivity – to vše nabídne Mikulovsko návštěvníkůmi veletrhu REGIONTOUR 2015, který se koná příští týden ve dnech 15.-18.ledna v pavilonu P brněnského výstaviště.

Mikulov bývá označován jako město kultury, památek a vína. Všeho se návštěvníkům v letošním roce dostane měrou vrchovatou. Bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, letošní podoba Pálavského vinobraní a aktuální turistické programy – to vše bude prezentováno na brněnském výstavišti.

Výstavní sezona Regionálního muzea v Mikulově začne výstavou Vydáno v Mikulově. První červnový víkend se na zámku již popáté představí evropský design na festivalu Křehký Mikulov. Koncem srpna bude dokončena rozsáhlá obnova teras a barokní zahrady v zámeckém areálu. Na podzim bude otevřen v Pavlově nově vybudovaný archeologický park, který připomene významné paleolitické sídliště z doby 25.000-27.000 lety.

Novým turistický cílem v Mikulově je pruský hřbitov, který se v roce 2014 dočkal své obnovy. Díky přispění ministerstva obrany byly pomníky renovovány a změnil se i celkový vzhled hřbitova. Podařilo se tak vrátit kulturní podobu pohraniční památce, která byla zanedbávána již od odsunu Němců v roce 1945.

V roce 2014 proběhla částečná rekonstrukce dvou nejvýznamnějších objektů křížové cesty na Svatém kopečku v Mikulově, zvonice a kaple Svatého Šebestiána. Dokončena bude do poloviny roku 2015 a ve zvonici vznikne expozice o historii křížové cesty a Mikulova. Součástí projektu je také vybudování naučné stezky Svatý kopeček v Mikulově, která se napojí na již vybudovanou naučnou stezku Po stopách novokřtěnců.

O prázdninách se v Mikulově na 22. ročníku sympozia Dílna sejdou sochaři a výtvarníci, mezi nimiž budou Mikoláš Axman, Martin Čada, Luděk Filipský, Vladimír Franz, Vladimír Novák, Oldřich Tichý a z Francie zavítá fotograf Peter Župník.

Na své si na Mikulovsku přijdou i milovníci sportů. Moderní areál vodních sportů Wake Merkur nabízí na velké laguně autokempu Merkur dva vodní vleky pro wakeboarding i vodní lyžování. Společnost Pavlof připravuje i pro rok 2015 běh Okolo Pálavy, Pálavský festival dračích lodí či cyklistický závod Pálavský krpál. Hlavní novinkou společnosti Pavlof bude zahájení provozu v nově vybudovaném komplexu U Venuše v Pavlově. Ve zrekonstruovaných sklepích z 18. století vznikne Pálavská galerie vín s nejlepšími víny oblasti, degustační místností a prostorem pro výstavy.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …