Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

MIKULOV /lk/

Také srpen nabízí řadu kulturních a společenských akcí. Vyberou si zájemci o folkor, znalci piva a vína, ale i ti, které přivede zájem o kvalitní hudbu či umění.

Pokračuje tradice mnoha populárních festivalů i odborně-uměleckých akcí. Jmenujme alespoň 23. ročník Mikulovského výtvarného sympozia, Mikulovské Pivobraní, Folklorní festival Sousedé, Klavírní kurzy, festival alternativní hudby Eurotrialog nebo mezinárodní festival pěveckých souborů Kampanila. Prázdninovou nabídku doplní v srpnu také festival Z lásky k hudbě.

Město pod Pálavou nabízí návštěvníkům program nepřetržitě celou sezónu, například každý prázdninový den zve v 18 hodin Turistické informační centrum Mikulov na prohlídky města. Velmi populární jsou také noční prohlídky, které probíhají v úterý mezi 19.00 a 21.00 hodinou v jeskyni Na Turoldu, každou středu večer kostýmovaní průvodci čekají na zámku a ve čtvrtek od 20.00 v Dietrichsteinské hrobce. Turistické informační centrum ve spolupráci s vinařstvím Sedlecká vína pak pro návštěvníky připravilo na každou středu agroturistický program S motykou do vinohradu.

Galerie Efram připravila na každou prázdninovou středu od 17 do 18.30 dětské dílny, na kterých malí umělci mohou tvořit na motivy mikulovských židovských pohádek. Po programu naváže od 19.00 hodin komentovaná večerní prohlídka židovského hřbitova.

Bohatá je i nabídka vinařských programů. Regionální muzeum v Mikulově pořádá každé úterý večerní degustaci s výkladem o historii a současnosti  místních vín na zámecké terase. Akce je spojena s prohlídkou zámeckého sklepení. Krásného výhledu ze zámecké terasy a ochutnávku kvalitních vín z Mikulovské vinařské podoblasti si můžete vychutnat i každý pátek a sobotu v 19 hodin. Vinařství rodu Pazderků pořádá každý čtvrtek od 19 hodin prázdniny s vinařem a Vinný sklep Pod Kozím hrádkem zve na večerní posezení s harmonikářem.
Sérii sobotních letních večerů u cimbálu a vína nabízejí i místní hotely a vinné sklepy. Přesné termíny a místa konání jsou zveřejněny v kulturním kalendáři na stránkách města.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …