il.foto

Mikulov se zapojí do sbírky hraček pro africké děti

 MIKULOV (js) – Městská knihovna Mikulov se podílí na projektu nadace Shalom Maison a vyzývá všechny, kdo mají doma pěkné a již nepotřebné hračky, aby je přinesli do knihovny.

„Koncem září bude z Belgie vypraven kontejner pro nadaci Shalom Maison. Hračky a oblečení, které nashromáždíme, budou předány dětem v nemocnici a sirotkům ve škole, kterou založila Maggy Barankitse. Tato žena s humanitárním posláním navštívila Mikulov letos v červnu a v živé diskuzi informovala o situaci v Burundi,“ uvedla Ilona Salajková, ředitelka mikulovské knihovny.

Společně s lektorem angličtiny Timem Hoggardem, organizuje sbírku, která by měla alespoň malou měrou přispět ke zlepšení situace malých pacientů. Tim Hoggard, který přišel s nápadem na sbírku, byl přímo na místě v Burundi. Říká: „Maminky s dětmi čekají třeba celý den na ošetření. Je zde sice vybudován koutek, který však není vybaven. Proto by bylo dobré využít možnosti přepravy a poslat do této nemocnice jednoduché hračky, které by dětem udělaly radost.“ Vypravení kontejneru organizuje OSN.

Ilona Salajková dodává: „Kdykoliv v otevírací době knihovny přineste čisté a nepoškozené hračky i oblečení, my je odešleme. Věříme, že děti z Burundi vám budou vděčné.“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku Výsledky českých zápasů: úterý 6. února 2024 Česko …