Mikulov Gourmet festival zavzpomíná na polského krále Jana III. Sobieskiho

MIKULOV

2. – 4. června 2017

Již po osmé se bude první červnový víkend (2.–4. 6.) konat Mikulov Gourmet festival. Podávaná jídla budou opět vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů a letos organizátoři čerpají z období Ferdinanda Josefa – 2. knížete z Dietrichsteina (1636–1698), moravského zemského hejtmana a nejvyššího hofmistra císaře Leopolda I.

„Tentokrát navštívil Mikulov polský král Jan III. Sobieski, slavný zachránce Evropy, jenž 12. září 1683 u Vídně na hlavu porazil armádu sultána Mehmeda IV., vedenou osmanským generálem a velkovezírem Karou Mustafou, “ řekl k myšlence letošního ročníku prezident festivalu Petr Marcinčák.

Jan III. Sobieski, Turky zvaný Lev z Lechistánu, byl velký korunní hejtman a vrchní velitel vojsk Republiky obou národů a polský král. Je považován za posledního z velkých polských králů a jednoho z největších turkobijců.
Letošní festivalové gurmánské menu bude připomínkou návštěvy polského krále.

Do Mikulova opět přijedou kuchaři z národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Kapitán týmu Jan Horký, Radek David, Martin Svatek, Miroslav Husák, Jaroslav Kozdělka, Petr Vlásek a Patrik Bečvář.

Festivalová menu se budou podávat v restauracích – Restaurant hotelu Maroli***, Restaurant ve Vinařství Mikulov, Restaurant Sojka a spol., Restaurant Marcela Ihnačáka v Boutique Hotelu Tanzberg, Restaurant hotelu Galant****, Restaurant před zámeckým sklepem, Restaurant v sale terreně na zámku.

Pokrmy v jednotlivých restauracích budou snoubeny s víny vinařství Víno Marcinčák a Vinařství Volařík Mikulov.  Více informací na www.mgfest.cz.
Jitka Sobotková

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …