il.foto

Michal Holobrádek jede na softbalové mistrovství světa

BŘECLAV – Po dvou letech bude opět hrát na juniorském mistrovství světa břeclavský softbalista. Na předloňský úspěch Jakuba Holobrádka nyní naváže jeho mladší bratr Michal, kmenový hráč týmu Bulldogs Lednice.

O konečné nominaci se rozhodovalo na turnaji v holandském Zeistu. Co to bylo za turnaj a jak se tam českým juniorům dařilo?

Byl to mezinárodní a velmi kvalitní přípravný turnaj. Koná se v ideálním termínu – měsíc před vrcholem sezony. Letos se ho účastnily dospělé reprezentační týmy Česka, Dánska a Holandska, junioři ČR a čtyři dospělé klubové týmy z Belgie, Anglie a Holandska. Nakonec jsme byli čtvrtí z osmi, což je úspěch. Před námi byly jen ty tři dospělé reprezentace. Nikdo to od nás nečekal, jeli jsme tam s tím, že budeme sedmí nebo osmí.

 Jak se dařilo tobě osobně?

Odehrál jsem toho dost. Jsem nadhazovač – specialista, takže nechodím pálit. Nadhazoval jsem čtyři zápasy, z nichž jsme dva vyhráli a dva prohráli, ale jeden jen těsně, což je škoda. Osobně z toho mám dobrý pocit, myslím, že se mi to docela povedlo a doufám, že trenérům se to taky líbilo.

 Asi ano, když jsi byl nominován na mistrovství světa…

Do Zeistu jsme jeli v šestnácti lidech a tam se rozhodovalo, kterých čtrnáct pojede na mistrovství světa do Kanady a kteří dva budou jen náhradníci. Nakonec mě teda vzali, i když jsem v reprezentaci nejmladší. Letos hrají ročníky 1995 a mladší, já jsem ročník 1997.

 Co tě ještě čeká před mistrovstvím světa?

Ještě hrajeme přípravné zápasy v rámci chlapské extraligy. Je to postavené tak, že když vyhrajeme my, tak soupeři ztratí v extralize body. Takže se nemůže stát, že by to proti nám vypustili. Takže teď hrajeme tři čtvrtky po sobě chlapskou extraligu, na začátku července máme závěrečné soustředění a 7. července odlétáme.

 S jakým cílem poletí česká reprezentace na mistrovství světa?

Tentokrát tam bude deset týmů a budeme hrát každý s každým. Cílem je dostat se do nejlepší osmičky. To se českým juniorům ještě nikdy nepodařilo, takže to je cíl pokaždé. Cokoliv do osmičky by byl úspěch. Můj osobní sen je být do šestého místa, to by bylo skvělé. No, sen je medaile, ale to je přehnané (úsměv).

 Tvůj bratr už na mistrovství světa hrál, dal ti nějakou radu před šampionátem?

Já jsem se s ním ještě od návratu z Holandska neviděl, protože teď není doma. Ale o softbalu se spolu bavíme pořád, řešíme to pořád dokola. Takže to určitě ještě probereme.

Břeclavan Michal Holobrádek se probojoval do kádru české juniorské reprezentace pro nadcházející mistrovství světa v Kanadě foto: archív
Břeclavan Michal Holobrádek se probojoval do kádru české juniorské reprezentace pro nadcházející mistrovství světa v Kanadě
foto: archív

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …