MgA. Jiří Partyka – Tříkrálový koncert

VALTICE / klášterní kostel sv. Augustina (u nemocnice), ul. Petra Bezruče

Pátek 6. 1. 2017 v  18:00 hodin

Pořádá Muzejní spolek Valtice

Charitativní koncert v Klášterním kostele sv. Augustina ve Valticích
(pro záchranu a rekonstrukci zdejších varhan)

Vážení občané a příznivci umění, věnujte svoji pozornost této pozvánce na kocert. Zatím se nepodařilo získat  dostatečné prostředky pro záchranu a obnovu varhan v klášterním kostele sv. Augustina ve Valticích, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci s hudebním mistrem MgA. Jiřím Partykou, který je ochoten svým uměním a se svými kamarády umělci přispět  na  obnovu těchto varhan, uspořádat několik  charitativních koncertů, jejichž dobrovolné vstupné bude užito na další opravu těchto  varhan.

Veronika Holbová (soprán)
Rodačka z Ostravy, která v roce 2010 úspěšně ukončila studium na Janáčkově konzervatoři, v roce 2014 dosáhla magisterského titulu na Ostravské univerzitě. Klasický operní zpěv studovala u sopranistky MgA. Evy Dřízgové – Jirušové. V roce 2007 získala 3. místo a cenu za nejlepší provedení barokní árie v Pardubicích, v roce 2010 se stala finalistkou pěvecké soutěže Mikuláše Schneidra Trnavského v Trnavě, získala 1. místo v pěvecké soutěži Leoše Janáčka – Hukvaldy a v roce 2015 získala 1. místo v kategorii „OPERA“ na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Trvale spolupracuje s českými orchestry (Janáčková filharmonie Ostrava, Janáčkův komorní orchestr, Moravská filharmonie Olomouc, Moravskoslezská sinfonietta, Colleguim a také s operními domy u nás i v zahraničí. Od roku 2009 učinkuje v Národním divadle moravskoslezském a v roce roku 2014 hostovala v Opeře de Lyon ve Francii.

Spergerův kvintet
Soubor je složen z absolventů LŠU v Břeclavi. Uměleckým vedoucím souboru je Jiří Partyka (1.housle), koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze, ostatní členové Spergerova kvintetu působí ve Státní filharmonii Brno – Filip Kostelecký (2.housle), Ota Salajka (viola), Lukáš Svoboda (violoncello) a Martin Šranko (kontrabass).

Program koncertu:
A. CORELLI: Concerto Grosso in G Minor „Christmas“, Op. 6, No. 8G. F. HANDEL: Árie soprán – „Ombra mai fu“
J. PACHELBELL: Kánon D-durJ. S. BACH: Air
W. A. MOZART: Árie soprán – Ave verum corpus
P.I.ČAJKOVSKIJ: Andante cantabile
A.VIVALDI: Largo – Zima
C.FRANCK: Árie soprán –Panis Angelicus

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nektárium – July Haluzová

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie Břeclav / synagoga Břeclav 28. 6. – 28. 7.2024 …