Mezinárodní letní škola staré hudby 2018 na zámku Valtice

VALTICE

Jubilejní 30. ročník Mezinárodní letní školy staré hudby se bude konat v termínu 7. – 15. července 2018 tradičně v prostorách zámku Valtice

A je to tady! Letos to bude již po třicáté, co se koná Mezinárodní letní škola staré hudby ve Valticích. Jak vděčni můžeme být za toto krásné výročí! V roce 1989 asi nikoho nenapadlo, že se naše kursy budou těšit zájmu i po třiceti letech. Příprava každého ročníku je vždy příslovečnou sázkou do loterie, každý přihlášený účastník ale přispívá k tomu, že se znovu sejdeme a naše letní škola bude mít dalšího trvání. Děkujeme!

Jubilejní ročník chceme s Vámi oslavit – a jak jinak, než pozváním řady oblíbených lektorů, ale i nových umělců, kteří přinesou novou energii a nápady. Navíc, jako očití svědkové starých časů přijede v roli hostů také několik osobností jako Catherine Mackintosh či Jiří Kotouč, kteří s námi budou slavit, vzpomínat i přednášet. Mezi nová jména lektorského týmu patří cembalista Shalev Ad-el, cinkista Gustavo Gabriel Gargiulo, nebo fagotista Alessandro Nasello. Po delší době oživíme třídu kladívkového klavíru s Petrou Matějovou. Překvapivou novinkou bude otevření „dramatické“ třídy určené pro dospívající s Romanem Černíkem nebo třídy Dětského žesťového souboru s Michalem Bobákem. Již tradičně nebude chybět společné závěrečné představení, tentokrát na téma „Válka a mír“, ve kterém se spojí třídy tance, orchestru s Petrem Zejfartem, sboru s Markem Štrynclem a hlavně Barokní gestiky a herectví se skvělou Anne-Guersande Ledoux. Protože i letos bude sborová třída probíhat jen dopoledne, chceme vyzvat ty, kteří si chtějí zazpívat odpoledne, aby využili třídu vokálních ansámblů Jürgena Banholzera. Neváhejte se přihlásit, je opravdu z čeho vybírat.

Kromě lektorských koncertů zpestří letošní ročník Collegium Marianum a soubor Societas Incognitorum, jehož koncert bude věnován zakladateli našich kurzů, Miroslavu Venhodovi. V rámci čtvrtého ročníku Valtické barokní noci vystoupí orchestr Solamente naturali, Schola Gregoriana Pragensis s Davidem Ebenem, který povede třídu Gregoriánského chorálu, nebo Chorea Historica.

Těšíme se na Vás!

Marek Štryncl

ORGANIZÁTOR
Zdroj: www.zamek-valtice.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …