Mezinárodní honička – Řidiče honili Rakušané i Češi

BŘECLAVSKO (ha) – Spolupráce policistů ze dvou zemí opět přinesla úspěch.

V pondělí před polednem břeclavští policisté převzali informaci od rakouských kolegů, že pronásledují osobní vozidlo Audi A6, jehož osádka při silniční kontrole nezastavila a ujíždí směrem do České  republiky. Rakouská policejní hlídka překročila v rámci přeshraničního pronásledování státní hranici a jela směrem od Mikulova na Břeclav.

„Operační středisko okamžitě vyrozumělo všechny hlídky v dosahu a začalo intenzivní pátrání po vozidle. Do pátrací akce byl nasazen také vrtulník. Po několika minutách se podařilo naleznout hledané vozidlo, které stálo odstavené v Břeclavi v městské části Charvátská Nová Ves. V autě se nikdo nenacházel, a tak policisté v pátrací akci nadále pokračovali. Vrtulníkem se začalo monitorovat prostranství s rozlehlým lesním porostem, kde se následně podařilo vypátrat 37letého cizince, který ve vozidle cestoval. Jiné osoby jsme v okolí nenalezli,“ popsala průběh pátrání břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zadržený muž putoval na policejní služebnu. V současné době policisté prověřují veškeré získané informace k této osobě a ve spolupráci s rakouskými kolegy zjišťují, zda se cizinec nepodílel na trestné činnosti nejen v Rakousku, ale také u nás.

„Při odhalování trestné činnosti v blízkosti příhraničí funguje již několik let česko-rakouský Mikroteam, jehož členy jsou také kriminalisté z Územního odboru Břeclav. Při pravidelných schůzkách si policisté předávají poznatky a informace s rakouskými kolegy. Právě uvedená spolupráce a informovanost pomohla při odhalení nejednoho závažného protiprávního jednání,“ připomněla dobrou spolupráci policistů z obou zemí policejní mluvčí.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …