Městská policie oslavila 25 let od svého založení. Předány byly plakety i medaile za věrnost

BŘECLAV

BŘECLAV (10.11.2017) – Městská policie Břeclav si ve čtvrtek připomněla 25 let od svého založení. Stalo se tak při slavnostním shromáždění, kterého se zúčastnili představitelé města, městské policie a další hosté. Zhruba tři desítky z nich poté byly oceněny plaketami za zásluhy o rozvoj městské policie a medailemi za věrnost.

Medaile za věrnost udělil starosta Pavel Dominik 12 strážníkům, kteří u městské policie působí 5, 10, 15, 20 a 25 let. „Městská policie z podstaty samé se nebude nikdy vyhřívat na vrcholu popularity. A kdyby se tak stalo, bylo by to podezřelé a spíše by to svědčilo o tom, že ne vše v její činnosti je správné. Přesto každým rokem se na ni obrací více a více lidí. S žádostí o pomoc, nezřídka i o obyčejnou lidskou radu. A to i v situacích, které přímo do kompetencí městské policie nespadají … Není tak přesvědčivějšího důkazu o důvěře, kterou se městské policii podařilo u obyvatel našeho města získat,“ uvedl Dominik.

Zlaté, stříbrné a bronzové plakety za zásluhy o rozvoj městské policie obdrželi z rukou jejího velitele Stanislava Hrdličky starostové, kteří strážníky z titulu své funkce řídli od roku 1992 dosud. Ocenění Hrdlička předal také pětici svých předchůdců v křesle šéfa městské policie a zástupcům břeclavských územním odborů Policie ČR a Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, Zdravotnické záchranné služby, Vězeňské služby ČR – Věznice Břeclav a jednotkám sboru dobrovolných hasičů ve Staré Břeclavi a Poštorné. „Jsem rád, že mohu ocenit všechny starosty, kteří městskou policii vedli v dobách někdy velmi nelehkých i všechny velitele, kteří nezřídka nosili svou kůží na trh. A jsem velmi rád, že mohu ocenit i orgány a organizace, bez jejichž podpory a pomoci si plnění úkolů městské policie v dnešní době nedokáži představit,“ uzavřel Hrdlička.

Zdeněk Novák

20171109 112854

Zdroj: www.mpbv.cz

 

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …