Břeclavský cukrovar v době své největší slávy.

Město chce prodat malou tržnici

BŘECLAV- Bývalá malá tržnice v břeclavském cukrovaru možná změní majitele.

Městské zastupitelstvo schválilo na svém zasedání  záměr prodej této budovy. Zájem o něj projevila hustopečská firma IVK, která v přilehlém objektu firmy Racio provozuje už řadu let obchod s nářadím a nástroji, který ale není možné ve stávajících prostorách rozšířit. Budovu bývalé malé tržnice chce společnost zrekonstruovat a ve vnitřních prostorách vytvořit obchodní centrum pro řemeslníky a kutily. „Zájemce chce zachovat stávající architekturu a nynější venkovní vzhled,“ uvedl k tomu místostarosta Luboš Krátký.

Opozičním zastupitelům se nelíbilo, že dochází k dalšímu dělení areálu. „Nic proti rozvoji firem, ale je to další kouskování cenného území a o to hůř se bude hledat nějaký strategický investor,“ namítal Libor Nazarčuk. „Dvacet let se město snažilo neúspěšně najít investora a nepovedlo se to. Nevěřím v příchod silného investora, který by změnil celý areál, spiš si myslím, že je potřeba získat malé investory. Navíc si nemyslím, že původní záměr všechno zbourat a postavit obchodní centrum a 200 bytů je to pravé,“ oponoval mu místostarosta Krátký.

Břeclavský cukrovar v době své největší slávy.
Břeclavský cukrovar v době své největší slávy.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …