Memoriál už klepe na dveře! Kanada bude útočit na devátý titul v řadě, turnaj přinese několik novinek

BŘECLAV

Prestižní letní turnaj hokejistů do 18 let, který nese od roku 2004 název po tragicky zesnulém Ivanu Hlinkovi, napíše začátkem srpna v Břeclavi a Bratislavě své další pokračování. Pojďme se společně ohlédnout za loňským ročníkem, ve kterém čeští hokejisté neobhájili medailové umístění z roku 2014, a také se podívejme na to, co bude letos na turnaji nového. Největším favoritem na zisk titulu je jako každým rokem Kanada, která tradičně přiveze to nejlepší, co má ve věkové kategorii do 18 let k dispozici.

Kanaďané budou útočit už na deváté zlato v řadě a celkově dvacáté z pětadvaceti ročníků prestižního turnaje, který se už potřinácté uskuteční také v jihomoravské Břeclavi. Většina účastníků bere Memoriál Ivana Hlinky velmi vážně a přiveze své největší naděje, které v Břeclavi a Bratislavě započnou dost možná nejdůležitější sezónu svých dosavadních kariér. Na jejím konci totiž spoustu z nich čeká draft do zámořské NHL. Největší naděje turnaje si na oficiálním webu turnaje představíme v nejbližších dnech, nyní se pojďme podívat na to, co bude oproti minulým ročníkům nového.

Prodloužení 3 na 3 a další novinky

Po vzoru nejlepší ligy světa a teď už i některých soutěží v Evropě se budou prodloužení ve skupinové fázi hrát 3 na 3. Ve vyřazovacích bojích už se v případném desetiminutovém nastavení bude hrát klasicky 4 na 4. Diváci, kteří se do Břeclavi a Bratislavy nedostanou, se opět mohou těšit na streamy ze všech zápasů, česká utkání budou letos navíc s českým komentářem. Pořadatelé připravili i v tomto ohledu několik novinek, streamy totiž budou vylepšeny o grafiku a opakované záběry. Odkazy najdete před turnajem na webu hlinkamemorial.cz.

Další novinkou je, že první tři týmy dostanou kromě trofeje i medaile. Fanoušci české reprezentace se mohou těšit na stánek s merchandisingem, který najdou v Břeclavi na všech zápasech českého týmu. V malebném městě na jihu Moravy potkají také jednoho z dvojice maskotů české hokejové reprezentace. Prestiž turnaje letos zaujala významného partnera českého hokeje. Skupina ČEZ se stala titulárním partnerem české skupiny Memoriálu Ivana Hlinky 2016.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …