Medailová nadílka pro naše vinaře z Ameriky

VALTICE (juh) – Celkem 32 moravských vín se zúčastnilo největší benefiční soutěže vín na světě, konané na severu USA v Rochesteru u Velkých jezer. Naše vinařství se v zámoří blýsklo nebývale vysokou úspěšností, když medaili získalo neuvěřitelných 27 z 32 přihlášených vzorků.

Česká republika si přivezla celkem tři zlaté medaile. Dvě získalo vinařství Vinné sklepy Lechovice (Rulandské bílé 2013 a Ryzlink rýnský ledové víno 2013), jednu Vinné sklepy Valtice za ledové Veltlínské zelené 2011.

Z 11 stříbrných medailí putují na Břeclavsko čtyři. Dvě do Vinařství U Kapličky za Ryzlink rýnský Fresh Wine 2013 a Ryzlink Rýnský Selection 2013, po jedné pak do Vinných sklepů Valtice za Ryzlink vlašský, výběr z hroznů 2013 a do Sonberku za Sonberk Pálava sweet 2013.

Ze 13 bronzových medailí se vinaři z našeho okresu zasloužili o pět. Hned tři bronzové medaile získal společnost Pavlovín za Frankovku 2011, Rulandské modré 2011 a Sauvignon 2013, Vinné sklepy Valtice získali bronz za Müller Thurgau, pozdní sběr 2013 a Sonberk za Riesling Noble Rot 2013.

I letos patřila moravská vína mezi nejvyhledávanější ve volných degustacích po skončení bodování, které jsou příležitostí k výběru vín obchodníky a sommeliery. „Velmi si vážíme přístupu vašich vinařství a jejich společenské zodpovědnosti, kterou dávají najevo podporou dobré věci,“ řekl Dave G. Male, zakladatel a ředitel soutěže. „Zejména chci poděkovat těm vinařstvím, která vyslyšela výzvu našeho partnera ve střední Evropě, časopisu Sommelier, a namísto čtyř lahví na vzorek jich poslala šest, a přispěla tak svými víny do aukce, konané počátkem května. Každý dolar je cenný a každých 500 získaných dolarů znamená pobyt pro jedno dítě!“

Soutěž Finger Lakes Intl. Wine Competition a s ní spojené aktivity totiž slouží k fundrisingu pro Camp Good Days and Special Times, v němž tráví bezplatně své letní dny děti s onkologickými onemocněními z celého světa, včetně několika dětí z České republiky a Slovenska.

Letos se soutěže zúčastnilo 3.708 vín z 27 zemí, všech 50 států USA a šesti kanadských provincií. Po sousední Kanadě s téměř čtyřmi sty a Slovinsku se šedesáti bylo Slovensko (36) a Česká Republika (32) na třetím a čtvrtém místě co do počtu zúčastněných vín.

 

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …